Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Choroszczańska oświata wsparta 2. transzą środków do dezynfekcji

2020-05-28

Wraz z otwarciem szkół i organizacją zajęć opiekuńczych dla uczniów klas I-III, a także rozszerzeniem działalności placówek przedszkolnych i żłobków po obligatoryjnej przerwie spowodowanej przez COVD-19, kolejna porcja płynów do dezynfekcji została przekazana tym placówkom przez gminę Choroszcz.

195 litrów płynów do dezynfekcji zostało dostarczonych przez gminę Choroszcz do choroszczańskich placówek oświatowych, które w maju br. wznowiły działalność.

 

Choroszczańskie żłobki zostały wsparte łącznie 40 l płynu, do przedszkoli trafiło 50 l płynów, a szkoły działające na terenie gminy Choroszcz: w Kruszewie, Złotorii i mieście Choroszcz otrzymały łącznie 105 l płynów.

 

To konieczne wsparcie dla placówek edukacyjnych na naszym terenie, które postanowiły wznowić działalność po przerwie wymuszonej przez obecną pandemię – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Otwarcie tych instytucji jest potrzebne, ponieważ niektórzy rodzice muszą wrócić do pracy, ale wiemy też, że stale jest też ryzykowne – przyznaje włodarz gminy Choroszcz. Robimy jednak wszystko, aby zarówno pracownicy, jak i uczniowie i podopieczni mogą się czuć bezpiecznie w nowych, choć stale niecodziennych warunkach nauki – dodaje na koniec Burmistrz Wardziński.

 

Dostarczone przez Gminę Choroszcz środki zostały przekazane przez Województwo Podlaskie.

 

UM