Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Komunikat GUS: już w czerwcu badania w gospodarstwach rolnych

2020-05-26

Rok 2020 jest szczególny z punktu widzenia badań rolniczych prowadzonych przez statystykę publiczną w Polsce. GUS informuje, że od 1 września do 30 listopada br. we wszystkich gospodarstwach rolnych realizowany będzie Powszechny Spis Rolny. Zaś już 1 czerwca rusza kolejne badanie rolnicze dotyczące pogłowia zwierząt gospodarskich i produkcji zwierzęcej.

Podobnie jak w latach poprzednich, badanie rolnicze dotyczące pogłowia zwierząt gospodarskich i produkcji zwierzęcej będzie realizowane w wylosowanych gospodarstwach rolnych na terenie całego kraju, także więc na terenie województwa podlaskiego. Urząd Statystyczny w Białymstoku zachęca Szanownych Państwa rolników do udziału w badaniach realizowanych przez statystykę publiczną – zapewnia to kompletność danych, koniecznych do opracowania pełnych i rzetelnych informacji o stanie rolnictwa w województwie podlaskim oraz w całym kraju.

 

O szczegółach działań podejmowanych w związku z realizacją Powszechnego Spisu Rolnego GUS będzie informować ankietowanych na bieżąco.

 

Mat. org./UM