Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

2020-05-08

Szanowni Państwo Bibliotekarze, z okazji Waszego Święta, w imieniu społeczności Gminy Choroszcz, życzę Wam wszelkiej pomyślności i satysfakcji z podjętego powołania.

Wasza codzienna praca jest zaangażowaniem realizowanym nierzadko w ciszy i przynoszącym owoce w dalszej perspektywie, pozornie nieuchwytnym, ale bądźcie przekonani, że Wasze starania są zauważalne, przynoszą znaczące rezultaty i są społeczeństwu bardzo potrzebne. Dziś szczególnie chcemy Wam podziękować za spełnianie tej zaszczytnej misji upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa.


Życzymy Wam zdrowia, wszystkiego co najlepsze, co budzi uśmiech na twarzy i sprawia, że każdy dzień witany jest z radością.


Wszystkim Czytelnikom oraz osobom korzystającym z bibliotek życzymy z kolei, by jak najczęściej je odwiedzały – zwłaszcza na terenie Gminy Choroszcz – w poszukiwaniu dobrych książek, ciekawych bohaterów, stabilnych autorytetów, atrakcyjnych wrażeń oraz rozwijających wydarzeń. Nowoczesna biblioteka to bowiem centrum czytelnictwa, a także źródło aktywizacji społecznej ku wartościowemu uczestnictwu w kulturze.


Życzymy, by w Gminie Choroszcz idee te nadal wspaniale się urzeczywistniały.

 

Robert Wardziński

Burmistrz Choroszczy