Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Stypendia Burmistrza Choroszczy poszusowały do choroszczańskich kolarzy

2020-05-01

Dwóch młodych kolarzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Choroszcz”, trenujących pod okiem Piotra Krajewskiego, otrzymało stypendia sportowe na najbliższe pół roku. Cykliści, choć młodzi, są już utytułowani i wykazali się wspaniałymi wynikami w 2019 roku. Jesteśmy dumni, że młodzi sportowcy szeroko reprezentują Gminę Choroszcz i Województwo Podlaskie w regionie i kraju.

Uhonorowani kolarze to:

* Antoni Sokół, który w Uczniowskim Klubie Sportowym „Choroszcz” trenuje od 2017 roku. Od 2019 roku należy do kadry Województwa Podlaskiego, początkowo w kategorii młodzików, a od 2020 roku jest w kadrze Województwa Podlaskiego, w kategorii juniorów młodszych.

 

Przyznane stypendium sportowe Burmistrza Choroszczy obejmowało następujące osiągnięcia:

- I miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Miodzików w kolarstwie szosowym (24-25.10.2019) – jazda na czas

- I miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie szosowym (24-25.10.2019) – start wspólny

- I miejsce w V Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Świątki (02.06.2019) – start wspólny.

 

* Bartłomiej Wiszowaty – w Uczniowskim Klubie Sportowym „Choroszcz” trenuje od 2018 roku. Od 2020 roku należy do kadry Województwa Podlaskiego, do kategorii młodzików.

 

Burmistrz Choroszczy docenił następujące osiągnięcia młodego sportowca:

- II miejsce w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie torowym (7-8.12.2019) – kolarstwo torowe

- II miejsce w XXXIV Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Dookoła Jeziora Luterskiego” (05.03.2019) – kolarstwo szosowe

- I miejsce w turnieju „Szukamy Następców Olimpijczyków w kolarstwie torowym” (23-24.11.2019) – kolarstwo szosowe

 

Cieszę się, że jako gmina i społeczność Choroszczy możemy wspierać rozwój uzdolnień naszych mieszkańców – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Dzięki swojej systematycznej pracy i zaangażowaniu uzyskują spektakularne osiągnięcia, chcą się rozwijać i posiadają wizję celów, do których z powodzeniem dążą – dodaje. Nie pozostaje nam nic innego, jak również na przyszłość życzyć im równie ambitnych planów i dalszych sukcesów! – kończy z radością Burmistrz Wardziński.

 

I my dołączamy się do powinszowań, życząc młodym kolarzom z Choroszczy tylko ognia, fajerwerków, przepalania nogi, by na trasie dobrze podawała, jak najmniej bomb, strzałów, zero rantów i wachlarzy ???? Szerokiej drogi!

UM