Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Darmowa pomoc psychologiczna w ramach grup wsparcia „Równoważnia”

2020-04-29

Fundacja ADRA, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom społecznym, w tym związanym z lękiem wywołanym pandemią wirusa COVID-19, uruchamia grupy wsparcia on-line, prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów.

Z doświadczeniem wzmożonego napięcia emocjonalnego bardzo trudno jest sobie poradzić. Natłok myśli, zastanawianie się jak odnajdziemy się na rynku pracy po ustaniu pandemii, jak będziemy dalej funkcjonować w zmienionej rzeczywistości – to problemy, z jakimi od pewnego czasu zmaga się większość Polaków.

 

Fundacja ADRA proponuje udział w grupie wsparcia w czasie, gdy izolacja, w której żyjemy od jakiegoś czasu, a także kwarantanna, jakiej poddani są niektórzy z nas, mają niebagatelny wpływ na wszystkich. Dzięki grupie wsparcia można bezpiecznie i anonimowo podzielić się własnymi przeżyciami, wymienić doświadczeniami, pomysłami, otrzymać wsparcie. Można tu spotkać ludzi, którzy przeżywają te same problemy, którzy nie ocenią i nie skrytykują, ale zrozumieją i wesprą.

 

Aktywne uczestnictwo w grupie to nie tylko pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, to także praca nad sobą i rozwój osobisty. To często pierwszy krok na drodze do nowego.

 

Do tej pory chętnych do prowadzenia grup zgłosiło się sporo. To psychologowie, trenerzy, doradcy zawodowi i terapeuci. Grupy wsparcia działać będą w oparciu o model, dzięki któremu pod „skrzydłami” jednego mentora wsparciem mogą zostać objęte aż 144 osoby. Nabór do grup wsparcia jest stale otwarty.

 

Spotkania grup wsparcia odbywają się on-line i wymagają jedynie komputera i dostępu do Internetu. Udział w nich jest bezpłatny.

 

Co zrobić, aby dołączyć do grupy wsparcia „Równoważnia”:
- wejść na stronę www.adra.pl/kryzys
- wypełnić krótki formularz
- poczekać na kontakt ze strony Fundacji.

 

Osoby, które mają wykształcenie psychologiczne, psychoterapeutyczne lub ukończone szkolenia związane z coachingiem i doradztwem zawodowym, Fundacja ADRA zaprasza do współpracy w projekcie na zasadach wolontariatu – jako moderator grupy lub mentor. CV należy wysyłać na adres rekrutacja@adra.pl.

Osoba do kontaktu:

Magda Matuszewska
+ 48  691 394 950
mmatuszewska@adra.pl
ADRA Polska | www.adra.pl 

 

Mat. org./UM