Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Mobilna pracownia multimedialna zawitała w SP Choroszcz

2020-04-28

Z przyjemnością informujemy, że do Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy trafiła mobilna pracownia multimedialna, o którą gmina Choroszcz zabiegała w konkursie #OSEWyzwanie jeszcze w 2019 roku. Uroczyście sprzęt „przywitali” i odebrali Dyrektor Szkoły – pani Ewa Zawistowska oraz Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Modlina pracownia multimedialna to zestaw 16 laptopów wraz z oprogramowaniem oraz specjalna „szafa” służąca do przechowywania, ładowania sprzętu, oraz – jak sama nazwa wskazuje – przemieszczania go w odpowiednie, służące użytkownikom miejsce.

 

Żeby ten sprzęt pozyskać, stanęliśmy do konkursu z ponad 1600 szkołami z całej Polski. Zgłosiliśmy naszą Szkołę do projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej oraz do programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo uczniowie przygotowali specjalną pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”, a praca jednej z uczennic – Judyty Berezieckiej, wygrała! Szkoła zgłosiła się też do programów OSE Hero oraz CodeWeek – wylicza Burmistrz Wardziński. I dopiero te warunki pozwoliły nam pokonać blisko 1000 kandydatów i otrzymać nowe komputery dla naszych uczniów – dodaje.

 

Żałujemy, że obecnie, kiedy ze względu na obostrzenia, uczniowie nie mogą chodzić do szkoły, nie możemy pokazać im mobilnej pracowni multimedialnej bezpośrednio – mówi Dyrektor SP Choroszcz Ewa Zawistowska. Ale wierzę, że kiedy nareszcie nauka zostanie wznowiona i uczniowie znów zawitają w nasze progi, bardzo się z tego prezentu ucieszą. Ucieszą się też nasi nauczyciele. I, co ważniejsze, wszyscy będą z mobilnej pracowni z powodzeniem korzystać – konkluduje.

 

Dzięki mobilnej pracowni multimedialnej Szkoła w Choroszczy będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

 

UM