Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Uczniowie z Gminy Choroszcz wsparci sprzętem komputerowym

2020-04-27

Sprzęt komputerowy do nauki zdalnej trafił do uczniów z terenu Gminy Choroszcz – w ramach wsparcia, jakiego gmina udziela swoim mieszkańcom w czasie obecnej pandemii. Ponieważ sprzęt jest jeszcze dostępny, inne potrzebujące rodziny mogą się zgłaszać w tej sprawie – do dyrektorów szkół lub pisząc na adres: oswiata@choroszcz.pl. Zapraszamy.

Pod koniec ubiegłego tygodnia pierwsi zainteresowani rodzice wraz z uczniami z rąk dyrektorów szkół odebrali sprzęt komputerowy, zaoferowanym im przez Gminę Choroszcz do nauki zdalnej. Lekcje on-line zostały wprowadzone jako obowiązek w całym kraju w związku z pandemią koronawirusa COVID-19. Kilka dni temu obowiązek ten rząd RP przedłużył do 24 maja br. Nie wszystkie rodziny dysponują jednak odpowiednimi zasobami, by zajęcia on-line w warunkach domowych swobodnie przeprowadzić, dlatego Gmina Choroszcz zaoferowała im pomoc.

 

Nie tylko zaaplikowaliśmy do programu #zdalnaszkola, ale także zaoferowaliśmy własny sprzęt, który jest na wyposażeniu naszych szkół – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. A teraz, kiedy uczniowie do szkół nie uczęszczają, sprzęt ten stoi bezużytecznie. I nasz pomysł okazał się być strzałem w „10”, ponieważ kiedy tylko spłynęły do nas wnioski, od razu mogliśmy udostępnić zainteresowanym rodzinom komputery; na zasoby z programu #zdalnaszkola musimy bowiem jeszcze kilka tygodni poczekać – dodaje włodarz Choroszczy.

 

Powiem nawet więcej – i myślę, że ucieszę tą informacją wszystkich: ponieważ jeszcze dysponujemy sprzętem, którym możemy się podzielić, zapraszamy inne zainteresowane rodziny, aby się do nas zgłaszały – zachęca Burmistrz Wardziński.

 

W tym celu prosimy, by Wnioski o nieodpłatne wypożyczenie sprzętu komputerowego kierować:
- na adres oswiata@choroszcz.pl
- lub do dyrektorów szkół w gminie Choroszcz.

 

Gmina Choroszcz, w miarę posiadanych możliwości, postara się zaoferować rodzinom potrzebne wsparcie.

 

Wsparciem z Gminy Choroszcz objęte są rodziny, których dzieci są uczniami szkół na terenie gminy Choroszcz; rodziny te oświadczają, że nie mają możliwości zabezpieczenia sprzętu do nauki on-line swoim pociechom. Komputery są nieodpłatnie wypożyczane uczniom na czas zdalnej nauki w związku z pandemią COVID-19. Wraz z powrotem systemu edukacji na tzw. normalny tryb, komputery wrócą do szkół. Wszelkie zasady wypożyczenia sprzętu, a także odpowiedzialności za niego, szczegółowo opisuje Regulamin.

 

Projekt #zdalnaszkoła, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 to propozycja Centrum Projektów Polska Cyfrowa w obecnej sytuacji szkolnictwa, związanej z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

 

Wartość sprzętu komputerowego, jaki Gmina Choroszcz przeznaczy na wsparcie uczniów wykluczonych cyfrowo na swoim terenie to blisko 100 tys. zł.

 

UM