Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Kwarantanna po powrocie z zagranicy – nadal obowiązkowa. DO ODWOŁANIA

2020-04-27

Rozporządzeniu rządu, które weszło w życie 26 kwietnia 2020 roku informuje o wstrzymaniu międzynarodowego ruchu kolejowego oraz o obowiązku dwutygodniowej kwarantanny dla osób przekraczających granice i udających się do miejsc zamieszkania lub pobytu na terenie Polski. Ograniczenia te zostały wydłużone – do odwołania.

Oznacza to, że do odwołania przedłużone zostało wstrzymanie przemieszczania się pasażerów w transporcie kolejowym wykonywanym z przekroczeniem granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Również do odwołania przedłużony został obowiązek kwarantanny wobec osób, które przekraczają granicę i udają się do miejsca zamieszkania lub pobytu w Polsce. Osoby te muszą odbyć kwarantannę trwającą 14 dni – licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy. Ważne: kwarantanną objęte są osoby przekraczające granicę, jak również osoby wspólnie zamieszkujące lub gospodarujące z daną osobą.

Na podst. gov.pl/UM