Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Gminne ozonatory już pracują. Dla zdrowia i bezpieczeństwa

2020-04-23

Dwa zupełnie nowe ozonatory zostały zakupione przez Gminę Choroszcz. Na czas pandemii będą służyć na potrzeby Urzędu Miejskiego w Choroszczy oraz gminnych instytucji, a także na rzecz służb mundurowych oraz ratowniczych: policji oraz Ochotniczy Straży Pożarnych. Ozonatory już pracują w służbie bezpieczeństwa funkcjonariuszy i mieszkańców. Będą także wykorzystywane w przyszłości.

Od początku marca, jeszcze przed ogłoszeniem w Polsce stanu pandemii koronawirusa, Gmina Choroszcz była przygotowana na taką sytuację i wprowadziła zasady koniecznego bezpieczeństwa, tj. punkty dezynfekcji rąk, służące zarówno pracownikom, jak również odwiedzającym jeszcze wówczas urząd interesantom. Następnie Gmina Choroszcz stopniowo wprowadzała kolejne obostrzenia: interesanci zostali poproszeni o bezpośrednie realizowanie w urzędzie spraw jednie niezbędnie koniecznych i niecierpiących zwłoki, kierując je jedynie poprzez Biuro Podawcze lub w sposób elektroniczny albo telefoniczny; magistrat wprowadził dodatkowe ścianki ochronne oraz inne zasady ograniczające rozprzestrzeniania się niechcianej choroby.

 

Kolejnym działaniem o długofalowym zasięgu, jest korzystanie z dwóch ozonatorów zakupionych przez Gminę Choroszcz. Służą one zarówno instytucjom gminnym, jak również służbom prewencyjnym i ratowniczym: policji i Ochotniczym Strażom Pożarnym, które w tym szczególnym czasie mają częsty kontakt ze społeczeństwem w rozmaitych sytuacjach. Służby te są szczególnie narażone na ryzyko ewentualnego zakażenia COVID-19.

 

W tym wyjątkowym czasie musimy się wspierać – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Radziński. Policja i nasi strażacy codziennie pełnią ofiarną, a niekiedy bardzo trudną służbę społeczną, chroniąc i ratując nasze zdrowie i mienie – dodaje. Dlatego nowe ozonatory, które już pracują w naszych gminnych instytucjach, jak również w siedzibach policji i OSP na pewno przysłużą się w dzisiejszej trudnej sytuacji. Będą również z powodzeniem wykorzystywane do dezynfekcji pomieszczeń w przyszłości – dodaje włodarz Gminy Choroszcz.

 

Ozonatory już działają, a dezynfekcją pomieszczeń za ich pomocą już trwa. Przestrzeń do 10m2 ozonuje się do kilkudziesięciu minut. Dzięki temu budynki użyteczności publicznej są bezpieczniejsze, zarówno z punktu widzenia pracujących tam osób, jak również odwiedzających instytucje interesantów.

 

UM