Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

W Choroszczy są maseczki dla seniorów

2020-04-22

O tym jak kreatywni są choroszczańscy seniorzy przekonaliśmy się już nie raz. Nie tylko w chwilach dostatku, kiedy organizują spotkania, wyjazdy i czas rekreacji. Ale także w czasach trudnych – takich jakie przeżywamy obecnie. Sami zmobilizowali się i od początku pandemii poświęcają swe siły, umiejętności i wolny czas, by szyć maseczki. Dla innych. W obywatelskim działaniu wspiera seniorów Gmina Choroszcz.

Kiedy tylko pandemia w Polsce rozpoczęła się, oraz kiedy powstał obowiązek zasłaniania ust i nosa, Gmina Choroszcz zgłosiła gotowość do nowej sytuacji: uruchomiła szereg działań wspomagających bezpieczeństwo mieszkańców, sukcesywnie też wspiera oddolne działania obywateli, którzy niosą pomoc innym.

 

Zanim jeszcze powstał powszechny obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, jeszcze przed świętami Wielkanocnymi, zakupiliśmy potrzebny materiał płócienny, a także setki metrów gumy oraz nici, by wspomóc naszych seniorów w ich obywatelskich działaniach – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Cieszę się, że są wśród nas tacy mieszkańcy, którzy nie czekając, jak to się mówi: nie oglądają się na innych i sami organizują się w bezinteresownym działaniu na rzecz bezpieczeństwa i ochrony zdrowia innych osób – dodaje. I za taką postawę w tym miejscu naszym seniorom serdecznie dziękuję – chwali srebrnych mieszkańców włodarz gminy Choroszcz.

 

Seniorzy zgromadzeni wokół Koła Emerytów i Rencistów nr 15 w Choroszczy uszyli już blisko 1000 maseczek ochronnych. Szyją dla gminnych instytucji, szpitali, dla rodziny, bliskich czy znajomych. Teraz postanowili pomóc seniorom z całej Gminy Choroszcz. 22 kwietnia br. maseczki oficjalnie zostały przekazane Burmistrzowi Choroszczy Robertowi Wardzińskiemu. Maseczki będą nieodpłatnie dysponowane przez magistrat do seniorów z gminy Choroszcz.

 

W tym celu prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim w Choroszczy osoby powyżej 60. roku życia: pod nr. tel. 85 713 22 45 lub mailowo: urzad@choroszcz.pl – można zgłosić swoje zapotrzebowanie na maseczki. Magistrat, po zgromadzeniu większej liczby zgłoszeń, w miarę możliwości dostarczy maseczki do potrzebujących seniorów. Zapraszamy.

 

Takie inicjatywy, które służą wszystkim i są wzajemną, obopólną pomocą gmina wspiera, i będzie wspierać – deklaruje Burmistrz Wardziński. Dzięki temu pokazujemy, że jesteśmy wspólnotą i wspólnymi siłami możemy zaoferować potrzebującym seniorom z gminy Choroszcz bezpłatne maseczki ochronne wielokrotnego użytku – konkluduje Robert Wardziński.

UM