Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Serdeczny pomnik w Choroszczy

2020-04-22

Jak pojemne może być serce? Nieprzebranie. To, które stanęło na pl. Brodowicza w Choroszczy ma wysokość 160 i szerokość 120 cm. Jest wystarczająco duże, żeby pomieścić gesty hojności i serdeczności dla Ziemi i potrzebujących ludzi. Nowa instalacja w Choroszczy to pomnik-serce – serdeczny pomnik, dzięki któremu mieszkańcy mogą gromadzić setki, jeśli nie tysiące nakrętek – w ochronie przyrody oraz na rzecz ciężko chorych, niepełnosprawnych dzieci. Choroszczańskie serce stanęło na pl. Brodowicza w samo południe 22 kwietnia – w Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Międzynarodowy Dzień Ziemi to doskonała okazja, by okazać serce, i to w podwójny sposób – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński – naszej ziemi i środowisku przyrodniczemu, oraz uczynić gest na rzecz osób potrzebujących. Nasza nowa instalacja pozwala gromadzić plastikowe nakrętki, by z jednej strony nie stanowiły niechcianych odpadów i nie były zagrożeniem dla środowiska naturalnego, a jednocześnie, by przekształciły się w drogocenny surowiec, którego gromadzenie pomoże niepełnosprawnym, ciężko chorym dzieciom. Bo przecież Choroszcz ma serce! – dodaje włodarz Choroszczy.

 

Zapraszamy, by w miarę możliwości, wspomagać choroszczańskie serce. Nie mamy wątpliwości, że mieszkańcy naszej gminy włączą się w tę szlachetną akcję, i nie inaczej niż całym sercem! Zapraszamy!

UM