Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Samozbiory dzięki MyZbieramy.pl – ciekawa współpraca rolników i konsumentów

2020-04-14

MyZbieramy.pl to pierwszy w Polsce portal stworzony z myślą o rolnikach i konsumentach. Zachęca konsumentów do przyjeżdżania do gospodarstw rolniczych na zbieranie dla siebie owoców i warzyw. Z kolei rolników zachęca do umieszczania ogłoszeń na ten temat. Z powodu epidemii koronawirusa wiele sklepów i placów targowych ograniczyło działalność, dlatego rolnicy nie mają gdzie sprzedać sadzonek czy kwiatów, mają teraz duże problemy ze sprzedażą swoich plonów. Na portalu MyZbieramy.pl rolnicy mogą za darmo zamieścić ogłoszenie i zaprosić konsumentów do przyjazdu do konkretnego gospodarstwa.

Portal www.MyZbieramy.pl powstał ponad 3 lata temu i promuje pomysł osobistego zbierania interesujących nas plonów u rolników i płacenia im na miejscu za zebrane produkty. Taka propozycja spodobała się tysiącom osób, które wybrały się na samozbiory. W poprzednich sezonach całe rodziny zbierały truskawki, borówki, maliny czy jabłka. Teraz portal zachęca do kupowania u lokalnych rolników.

 

Wydłużył nawet czas publikacji ogłoszeń rolników – do 100 dni. W każdym momencie rolnik może też samodzielnie dokonać w nim zmian.

 

Partnerami portalu są: Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Małopolska Izba Rolnicza, Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów, Magazyn Rolniczy Agro Profil, Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa oraz Kurier Dąbrowski.  

 

Więcej informacji można uzyskać:

Mirosław Biedroń

Portal MyZbieramy.pl