Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Choroszczańscy urzędnicy: dziękujemy za wsparcie!

2020-04-08

Naszym wspaniałomyślnym Seniorom, a także nieocenionej firmie Abakus z Choroszczy gorąco dziękujemy za pamięć i przekazane nam środki ochrony osobistej: własnoręcznie wykonane maseczki i przyłbice ochronne. Taka wzajemna troska bardzo nas buduje i motywuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Nie jesteśmy medykami, którzy w tych dniach stoją na pierwszej linii frontu z koronawirusem – przyznaje Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński – ale nasi pracownicy także, stykając się z dokumentami przychodzącymi z zewnątrz oraz odwiedzjącymi Urząd interesantami, pracując w Biurze Podawczym, czy M-GOPS mają potencjalny kontakt z wirusem. Dlatego okazana pamięć i bezinteresowna pomoc Seniorów oraz firmy Abakus bardzo nas porusza – dodaje włodarz Gminy Choroszcz.

 

W Urzędzie Miejskim oraz M-GOPS w Choroszczy już od początku marca, kiedy tylko wirus się pojawił, zostały zainstalowane dozowniki z płynem dezynfekcyjnym – pracownicy korzystają z nich kilka, jeśli nie kilkanaście razy dziennie, codziennie także – oprócz skrupulatnego sprzątania pomieszczeń –  odkażane są uchwyty, klamki oraz blaty – a zatem te miejsca i przestrzenie, których dotykamy i z którymi mamy kontakt najczęściej. Urzędnicy pracują też w jednorazowych rękawiczkach. Od początku marca magistrat wprowadził elastyczne godziny pracy, z których korzystają nasi pracownicy. Poprosiliśmy naszych mieszkańców oraz interesantów o odwiedzanie gminnych instytucji tylko w sytuacjach niezbędnie koniecznych; jeśli wizytą w urzędzie jest konieczna, do interesanta schodzi pracownik merytoryczny. Aby zminimalizować kontakt, w przedsionku Urzędu ustawiliśmy specjalną skrzynkę podawczą, do której można wrzucać korespondencję, skierowaną zarówno do Urzędu, jaki lokalnego Ośrodka Pomocy.

 

Nie panikujemy – uspokaja Burmistrz Wardziński – ale robimy wszystko, co w naszej mocy, by dbać o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, osób odwiedzających urząd oraz pracowników, i stworzyć wszystkim warunki minimalizujące ryzyko ewentualnego zakażenia – dodaje Burmistrz Wardziński.

 

Jednakowoż nieoczekiwana troska, jaką okazali nam Seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów nr 15 w Choroszczy – przekazując własnoręcznie uszyte maseczki, oraz firma Abakus – ofiarowując przyłbice ochronne, wyjątkowo nas budują i motywują do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz Gminy Choroszcz.

 

Jeszcze raz wszystkim ludziom dobrej woli pięknie dziękujemy! I wierzymy, że już niedługo spotkamy się w nowej, lepszej rzeczywistości.

 

Urzędnicy Urzędu Miejskiego w Choroszczy