Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Bądźmy solidarni z rolnikami

2020-04-08

Dzięki rolnikom nie musimy się martwić o to, czy będziemy mieli co jeść – takimi słowami do nas- konsumentów zwrócił się niedawno Prezydent RP. Dlatego, wobec zawirowań na rynkach na całym świecie, bardzo ważne jest wspieranie rolników i przetwórców poprzez kupowanie polskiej żywności. Dlatego też Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi kontynuuje akcję #KupujŚwiadomie #ProduktPolski.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski j jest przekonany, że solidarność rolników z konsumentami, będzie odwzajemniona. Polskie rolnictwo, pomimo różnych problemów klimatycznych i rynkowych, stale się rozwija. To powoduje, że mamy zagwarantowane bezpieczeństwo żywnościowe. Polskie produkty są smaczne, bezpieczne i doskonale wpisują się w nasze dziedzictwo kulinarne.

 

Obecna sytuacja wynikająca z epidemii koronawirusa powoduje zrywanie kanałów dystrybucji w eksporcie polskiej żywności. Wierzymy, że te trudności wkrótce uda się pokonać, bo świat potrzebuje żywności. A ze względu na fakt, że Polska jest krajem nadwyżkowym w produkcji żywności, niezbędne jest wspieranie rolników na rynku wewnętrznym poprzez zakupy polskiej żywności.

 

Dziś kupowanie polskiej żywności jest dobrym, świadomym i patriotycznym wyborem. Dlatego zachęcamy rodaków do kupowania polskich produktów, w tym znakomitą polską żywność, dokonując tym samym nie tylko mądrego wyboru, ale wspierając naszą gospodarkę.

 

Na podstawie: www.gov.pl/UM