Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Spotkanie Choroszczy online z Kenią

2020-03-12

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy w 10 marca odbyli kolejną wizytę online z rówieśnikami z Kenii w ramach projektu Face to Face With The World. Tematem zajęć był „Talent Show”.

Dzieci z obu szkół przedstawiały swoje talenty: wokalne, taneczne, recytatorskie, sportowe i plastyczne. Spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera, która wyzwalała spontaniczne zachowanie zarówno u uczniów z Choroszczy, jak i u dzieci z Nairobi. Połączenie przebiegało bez zakłóceń i trwało aż dwie godziny lekcyjne. Sprawiło mnóstwo radości i przyniosło wiele satysfakcji uczestnikom niecodziennego spotkania.

 

Również tego dnia szkołę w Choroszczy odwiedzili niezwykli goście – wolontariusze z Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie, którzy w ubiegłe wakacje odbyli misję w Kenii. Przedstawiali jak wygląda codzienność w tym kraju, opowiadali, w jakich warunkach mieszka tamtejsza ludność, jak wyglądają szkoły, na jakim poziomie jest edukacja i jak bardzo dzieci pragną się uczyć. Zaprezentowali kulturę Masajów, ich stroje, uczyli choroszczańską młodzież piosenki w języku suahili. Społeczność Choroszczy choć na chwilę mogła przenieść się na interesujący kontynent Afryki.

 

Szkoła w Choroszczy gościła również reporterów z TVP3 Białystok oraz dziennikarza z regionalnej rozgłośni Radia Białystok.

 

Dodatkowo informujemy, że akcja „Paczka do Kenii” została zakończona. Uczniowie przynieśli niesamowitą liczbę plecaków oraz przyborów szkolnych: zeszytów, bloków rysunkowych, flamastrów, ołówków, farb plakatowych i akwarelowych, wycinanek, długopisów, kredek, kolorowych piórników i wiele innych ciekawych szkolnych drobiazgów. Do akcji przyłączył się również Urząd Miejski w Choroszczy, który ofiarował dzieciom z Nairobi kilkadziesiąt plecaków oraz bardzo dużo zeszytów i przyborów szkolnych. Paczki zostaną wkrótce wysłane do Kenii.

 

W imieniu uczniów kenijskiej szkoły, bardzo dziękujemy darczyńcom: uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz Urzędowi Miejskiemu w Choroszczy.

 

UM na podstawie oprac.:

Joanna Chmur, Maria Jabłońska, Beata Gawryluk,
Joanna Gaweł, Barbara Joka i Anna Kozłowska