Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Choroszcz – Nasza Rezydencja Sportu. Także w 2020 roku!

2020-03-05

„Sport to zdrowa przygoda – złych nałogów przeszkoda” – na taki projekt Miejsko-Gminny Klub Sportowy Narew Choroszcz otrzymał dofinansowanie z Gminy Choroszcz w 2020 roku. Symboliczny czek prezesowi klubu – Pawłowi Sokołowi wręczył pod koniec lutego włodarz Gminy Choroszcz – Robert Wardziński.

Dotacja, która została przekazana Narwi Choroszcz zostanie przeznaczona w 2020 roku na realizację zadania publicznego składającego się z szeregu szczegółowych działań i procesów. „Sport to zdrowa przygoda – złych nałogów przeszkoda” obejmuje, między innymi:

- przeprowadzanie systematycznych szkoleń dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z terenu gminy Choroszcz pod kątem doskonalenia umiejętności sportowych w zakresie piłki nożne, a także czynnego wspierania zawodników w organizowaniu im wolnego czasu oraz byciu asertywnym i niepoddawaniu się negatywnemu wpływowi rówieśników, zwłaszcza w zakresie uzależnień i patologii;

- aktywizowanie osób do działania i dbania o zdrowie oraz kondycję;

- naukę zasad zdrowej rywalizacji i zasad fair-play;

- dbania o siebie i otoczenie;

- odpowiedzialności za swoje działania;

- uwrażliwiania na korzyści płynące z aktywności fizycznej – czystej, bez nałogów.

 

W ramach realizacji projektu, zawodnicy klubu będą czynnie reprezentowali Gminę Choroszcz poprzez uczestnictwo w rozgrywkach sportowych na terenie województwa podlaskiego.

 

Miejsko-Gminny Klub Sportowy Narew Choroszcz działa w Gminie Choroszcz od 1980 roku. Obecnie prowadzi łącznie 6 drużyn:

- Seniorów grających w Klasie Okręgowej i Seniorów („rezerwy”) grających w A-klasie,

- Młodziki (rocznik 2007-2008),

- Orliki E1 (rocznik 2009) oraz Orliki E2 (rocznik 2010),

- Żaki (rocznik 2011-2012),

- a także jedną drużynę koordynacyjną, dla najmłodszych (rocznik 2015) niezgłoszoną w Podlaskim Związku Piłki Nożnej.

 

Narew Choroszcz oferuje zajęcia dla łącznie ok. 130 osób. Najmłodsi zawodnicy mają nawet 6 lat. Zespoły występują w rozgrywkach organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej, a także są doskonale widoczni na forum innych wydarzeń organizowanych w gminie Choroszcz (tj. Biegi Niepodległości, Biegi Konstytucja 3 Maja, akcje charytatywne i inne).

 

Treningi poszczególnych drużyn Narwi Choroszcz (odbywające się średnio 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny, pod okiem wykwalifikowanych trenerów) przeprowadzane są na choroszczańskich obiektach: Stadionie Miejskim w Choroszczy, bocznym boisku Stadionu, a także w okresie jesienno-zimowym – na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy (hala przy ul. Powstania Styczniowego 26A). Mecze – w roli gospodarza – drużyny rozgrywają na Stadionie Miejskim w Choroszczy (Seniorzy, Młodziki, Orliki i Żaki) lub na „Orliku” (Orliki i Żaki), zaś w roli gościa – wyjazdowo, na stadionach i obiektach sportowych dopuszczonych do rozgrywek przez Podlaski ZPN. Każda z grup wiekowych Narwi Choroszcz mecze rozgrywa średnio raz na tydzień, z przerwą wakacyjną i zimową. W 2020 roku zaplanowano udział w minimum 60 meczach oraz 30 turniejach organizowanych przez PZPN.

 

Miejsko-Gminny Klub Sportowy Narew Choroszcz z powodzeniem realizuje szkolenia sportowe dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu gminy Choroszcz, skupiając coraz więcej chętnych. Klub jest jedynym na terenie gminy, który jest zrzeszony i podlega rywalizacji w ramach Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, dając realne możliwości rozwoju uczestnikom zajęć.

 

Przekazana dotacja to wsparcie, jakie Gmina Choroszcz przekazuje na rzec rozwoju naszych dzieci i młodzieży; to realna inwestycja w obecne i przyszłe pokolenia choroszczan – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Narew Choroszcz to jedna z kilku organizacji sportowych działająca na naszym terenie, ale jedyna, która zrzesza tylu uczestników w tak zróżnicowanym wieku, oferując im rozwój zarówno sportowy, jak i mentalny. O sukcesach zespołów Narwi Choroszcz przekonaliśmy się w przeszłych latach i wierzę, że tak jak poprzednio – i tegoroczny projekt: „Sport to zdrowa przygoda – złych nałogów przeszkoda” przyniesie wiele dobrego naszej młodzieży, a sukcesami rozsławi naszą gminę w regionie i kraju – podsumowuje Burmistrz Wardziński.

 

UM