Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Film „Tajemnica Ojca Pio” 29 lutego w M-GCKiS w Choroszczy

2020-02-27

Serdecznie zapraszamy na seans filmowy pt. „Tajemnica Ojca Pio”, współorganizowany z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej w Choroszczy. Film odbędzie się w sobotę 29 lutego o godz. 19.00 na auli M-GCKiS w Choroszczy.

Obraz „Tajemnica Ojca Pio” to film zrealizowany w 2018 roku. To udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo.

 

Film ukazuje jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania – także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio. (źródło: Filmweb). Zapraszamy na seans „Tajemnica Ojca Pio” do Choroszczy.

 

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w biurze M-GCKiS w Choroszczy.