Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Izbiszcze wygrały 5. edycję Choroszczańskiej Ligi Halowej!

2020-02-16

V edycja Choroszczańskiej Ligi Halowej, trwająca od początku grudnia w sobotę 15 lutego zakończyła rozgrywki. W 2,5-miesięcznych zmaganiach udział wzięła rekordowa liczba 14 drużyn (10 drużyn w I edycji, 12 drużyn w II edycji, 13 w III edycji i 12 drużyn w IV edycji), które najpierw rywalizowały w fazie grupowej, a następnie w fazie play-off. Łącznie w IV edycji Ligi Halowej wzięło udział 204 zawodników.

Emocji nie brakowało do samego końca. W ostatecznej walce o medale pozostały 4 drużyny: Kopnij Babkę w Czapkę, Izbiszcze, Football Fans Wasilków i Bajeczne Obrazy.

 

Zanim w sobotę 15 lutego doszło do wielkiego finału rozegrano mecze o niższe pozycje, ale najciekawiej było na samym końcu. W meczu o 3. miejsce spotkały się Bajeczne Obrazy i Kopnij Babkę w Czapkę: po regulaminowych 30 minutach meczu był remis 1-1, więc o miejscu na podium zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy “Babki”. W wielkim finale spotkali się zawodnicy Izbiszcz i Football Fans Wasilków. Lepsi okazali się “zielono-czarni” z Izbiszcz, wygrywając 3-1.

 

Po zakończonym finale doszło do podsumowania rozgrywek z udziałem Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego i Dyrektora M-GCKiS w Choroszczy Przemysława Waczyńskiego. Piękne medale, a także statuetki dla wszystkich startujących drużyn ufundował Burmistrz Choroszczy – za co serdecznie dziękujemy. Najlepsze drużyny oraz zawodnicy otrzymali także upominki rzeczowe ufundowane przez M-GCKiS. 

 

Najlepszym bramkarzem został Jakub Roszkowski z Kopnij Babkę w Czapkę, miano najlepszego zawodnika przypadło Karolowi Zimnochowi z Bajecznych Obrazów, a tytuł “Króla Strzelców” otrzymał Kamil Niewiński z Promotechu, który zdobył 18 bramek.

 

Podsumowanie wszystkich kategorii poniżej.

 

Dziękujemy w tym miejscu wszystkim drużynom za udział, gratulujemy najlepszym i zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach sportowych organizowanych przez M-GCKiS w Choroszczy! Gorące podziękowania należą się także Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Choroszczy – Ewie Zawistowskiej za nieodpłatne udostępnienie hali sportowej do przeprowadzenia rozgrywek!

 

Więcej szczegółów o rozgrywkach na specjalnej stronie: www.m-gckis.ligspace.pl.

 

Wyniki dnia finałowego – 3 lutego:

LZS Choroszcz – Promotech 7-9 /mecz o 7. miejsce/
FC Dziady – Team Dużego Bica 2-4 /mecz o 5. miejsce/
Kopnij Babkę w Czapkę – Bajeczne Obrazy 1-1 k. 6-5 /mecz o 3. miejsce/
Football Fans Wasilków – Izbiszcze 1-3 /FINAŁ/

 

Klasyfikacja drużynowa końcowa:

1. Izbiszcze, 2. Football Fans Wasilków, 3. Kopnij Babkę w Czapkę, 4. Bajeczne Obrazy, 5. Team Dużego Bica, 6. FC Dziady, 7. Promotech, 8. LZS Choroszcz, 9. Radar Krynice, 10. Lambada Choroszcz, 11. Zaczerlany, 12. Bimber Złota Siekiera, 13. Monar Zaczerlany , 14. Zespół Niespokojnych Nóg.