Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Marek Krawczyk Mistrzem Gminy w Tenisie Stołowym!

2020-02-11

W niedzielę 9 lutego odbyły się Mistrzostwa Gminy Choroszcz w Tenisie Stołowym. Na starcie zawodów stanęło 20 uczestników (w tym trzy Panie). Łącznie na auli M-GCKiS w Choroszczy rozegrano 43 pojedynki. W „brazylijskim” systemie pucharowym, najlepszy okazał się Marek Krawczyk. Gratulujemy!

Zawody przeprowadzone były systemem „brazylijskim”, czyli systemem pucharowym, w którym nawet 1 porażka nie przekreślała walki o tytuł mistrzowski. Bez porażki tę fazę przeszli: Marek Krawczyk i Filip Zatorski, meldując się w półfinale; nieco dłuższą drogę do półfinałów mieli: Zbigniew Dziejma i Marcin Lubowicki.

 

W meczach półfinałowych mieliśmy pojedynek Marka Krawczyka ze Marcinem Lubowickim (3-0) i Filipa Zatorskiego ze Zbigniewem Dziejmą (1-3).

 

W międzyczasie Panie walczyły o 1. miejsce w swojej kategorii: po dwóch wygranych meczach najlepsza okazała się Joanna Popko, która wyprzedziła Katarzynę Maleszę i Agatę Roszkowską. Gratulujemy!

 

W meczu o 7. miejsce wśród Panów, mistrz z 2017 roku – Krzysztof Miastkowski pokonał Alana Worobieja, w meczu o 5. miejsce Rafał Lenczewski wygrał z Markiem Brzostkiem i mogliśmy obejrzeć dwa ostatnie i najważniejsze mecze. W meczu o 3. miejsce Marcin Lubowicki 3-0 pokonał Filipa Zatorskiego, a w wielkim finale Marek Krawczyk wygrał 3-1 ze Zbigniewem Dziejmą, zostając kolejnym, piątym już Mistrzem Gminy. Gratulujemy!

 

Każdy uczestnik turnieju otrzymał słodkie upominki, a trzy najlepsze osoby w kategorii męskiej i najlepsza kobieta otrzymały piękne statuetki ufundowane przez Burmistrza Choroszczy, oraz bony na zakupy w sklepie sportowym.

 

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy najlepszym!  Do zobaczenia za rok!

 

Klasyfikacja turnieju 2020: 

1. Marek Krawczyk
2. Zbigniew Dziejma
3. Marcin Lubowicki

4. Filip Zatorski, 5. Rafał Lenczewski, 6. Marek Brzostek, 7. Krzysztof Miastkowski, 8. Alan Worobiej
9-12: Janusz Toczyłowski, Filip Roszkowski, Adam Wiszowaty, Adam Ambrożko
13-16: Agata Roszkowska, Wiesław Roszkowski, Łukasz Rojecki, Julian Ambrożko
17-20 Joanna Popko, Damian Wiszowaty, Katarzyna Malesza, Mariusz Chrzanowski.