Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Dodatkowe połączenie autobusowe Tykocin-Choroszcz-Białystok

2020-02-08

Z przyjemnością informujemy mieszkańców Gminy Choroszcz, że od poniedziałku 10 lutego 2020 roku w Gminie Choroszcz będzie kursować dodatkowa linia PKS NOVA. Będzie ona przebiegać na trasie Białystok-Tykocin i w Choroszczy autobusy będą zatrzymywać się na przystankach w mieście Choroszcz oraz w Złotorii. Szczegółowy rozkład jazdy autobusów przedstawiamy poniżej.

Poniżej przedstawiamy uaktualniony rozkład jazdy autobusów linii PKS NOVA, obowiązujący od dn. 10.02.2020 na trasie Białystok-Tykocin, przez Choroszcz i Złotorię:

- rozkład.

 

Ta linia do tej pory funkcjonowała, ale omijała Choroszcz. Natomiast dzięki uruchomieniu obecnego połączenia autobusy będą wjeżdżać do Choroszczy i zatrzymywać się przy al. Niepodległości (para przystanków, w rozkładzie oznaczona jako „Choroszcz 1”) oraz pl. Brodowicza (para przystanków, w rozkładzie oznaczona: „Choroszcz 2”), a także dodatkowo powstały przystanki przy ul. Żółtkowskiej, aby mieszkańcy okolicznych miejscowości mogli korzystać z nowego połączenia do Tykocina i Choroszczy.

 

Cieszę się, że mieszkańcom naszej gminy możemy zaoferować jeszcze jedno połączenie, tym razem nie tyle do stolicy naszego województwa, ale do Tykocina, dokąd choroszczanie także dość często podróżują – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Ta dodatkowa oferta komunikacyjna jest efektem dobrej współpracy obu sąsiadujących gmin: gminy Choroszcz oraz gminy Tykocin – dodaje burmistrz Wardziński.

UM