Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Wernisaż wystawy „Akwarele – Albin Waczyński” 7 lutego o godz. 19.00

2020-02-07

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na wernisaż wystawy obrazów Albina Waczyńskiego. Wernisaż odbędzie się 7 lutego 2020 r. w galerii Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Wystawa będzie czynna w terminie 7 II – 7 III.

Na wystawie zaprezentujemy prace ze zbiorów prywatnych mieszkańców Choroszczy. Będzie to jedyna okazja do zobaczenia unikatowych dzieł Albina Waczyńskiego.

 

Albin Waczyński (1929-2003) – z wykształcenia lekarz psychiatra (Akademia Medyczna w Białymstoku) i specjalista budowy zakładów służby zdrowia (Politechnika Warszawska – Wydział Architektury); członek-założyciel Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy oraz honorowy prezes Białostockiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Za swoją twórczość malarską i działalność kulturalną otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki (1972 r.), złotą odznakę „Zasłużony Białostocczyźnie” (1993 r.) oraz szereg nagród na wystawach zbiorowych, plenerach i konkursach. Swoje prace prezentował zarówno w kraju, jak i za granicą (Bułgaria, Rumunia, USA, Węgry). W Jego twórczości dominuje stara architektura i plenery Podlasia, w tym rodzinnej Choroszczy.

 

Zapraszamy!