Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Zabawa, tańce i prezenty podczas Choinki Miejskiej

2020-01-22

Gazeta w Choroszczy

W sobotę 18 stycznia Plac Brodowicza, przed Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, rozbłysnął feerią barw i wspaniałą zabawą. W ten dzień odbyła się Choinka Miejska, zorganizowana przez M-GCKiS w Choroszczy.

Impreza zgromadziła około 200 dzieci wraz z opiekunami. Cała przestrzeń była pięknie przystrojona w tradycyjne gwiazdy ludowe i kolorowe wstęgi. Wśród tłumu przechadzały się postacie bajkowe oraz te z polskiej kolędniczej tradycji: elf, anioł, a także diabeł; ten ostatni cieszył się największym powodzeniem wśród małych uczestników. Dzieci ganiały za nim wokół budynku.

 

Diabeł i anioł w historii polskiego kolędowania symbolizują zło i dobro. Diabeł przybiera postać wesołego psotnika, który zaczepia ludzi i oswaja zło poprzez śmiech.

 

Na początek, obecnych rozgrzała grupa animatorek, poprzez wspólne tańce, gry i zabawy. Można było przyozdobić twarz złotymi gwiazdkami, otrzymać balony. Wszyscy razem bawili się w kręgu, było wesoło i radośnie.

 

Na zmarzniętych czekała gorąca czekolada, kawa i owocowe herbatki.

 

Na koniec nie mogło zabraknąć wizyty prawdziwego Mikołaja! Przybył on z całym worem prezentów. Rozsiadł się na fotelu, po czym wręczył upominki wszystkim dzieciom.

 

Cieszymy się, że wydarzenie odbyło się w miłej i rodzinnej atmosferze. Choinka Miejska w plenerze stanowi pewien fenomen na skalę ogólnopolską, imprez tego typu w Polsce jest organizowanych niewiele. 

 

Wydarzenie dofinansowano ze środków Gminy Choroszcz w ramach "Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień na terenie Gminy Choroszcz".

 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]