Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Kierowcy, parkujmy auta właściwie!

2020-01-21

Do Urzędu Miejskiego w Choroszczy docierają liczne skargi mieszkańców, służb porządkowych, służb ratunkowych i drogowych o tym, iż w niewłaściwy sposób parkowane są auta przy posesjach. Często stoją wprost na jezdni lub chodniku, blokując przejazd lub przyjście. Taka sytuacja jest skrajnie niebezpieczna, ponieważ nie tylko utrudnia pracę służb, a wręcz jest potężnym zagrożeniem dla użytkowników drogi.

Prosimy wszystkich mieszkańców gminy Choroszcz o zwrócenie szczególnej uwagi na to, w jaki sposób zaparkowane są samochody przy ich posesjach i dbanie o to, aby we właściwy sposób były one ustawione. Prosimy ustawiać samochody bezpośrednio na posesjach, a nie na chodniku czy wprost na jezdni obok posesji – co zdarza się bardzo często. Auta zaparkowane w niewłaściwy sposób (tuż przy skrzyżowaniach, na zakrętach) są śmiertelnym zagrożeniem dla innych: kierujących, którzy jadąc jezdnią trafiają na niespodziewaną przeszkodę, w wielu wypadkach utrudniającą manewry.

 

Niewłaściwie zaparkowane samochody są też poważnym utrudnieniem dla służb ratowniczych, porządkowych (np. odbierających odpady) czy służb drogowych, które nie mogą wykonywać swoich czynności w sposób właściwy (nieprawidłowo zaparkowane auta przeszkadzają w utrzymaniu przejezdności dróg – równaniu ich, czyszczeniu czy uzupełnianiu ubytków).

 

Dlatego zwracamy się do Szanownych Państwa z gorącą prośbą: pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami dróg, pomyślmy o innych i parkujmy swoje auta, mając na względzie także innych kierowców, a nade wszystko służby porządkowe i ratownicze. Aby nasze zachowanie na drodze – także parkowanie auta – nie stanowiło zagrożenia i ułatwiało korzystanie z dróg przez innych użytkowników.

 UM