Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Styczniowy wyjazd do Opery i Filharmonii Podlaskiej

2020-01-20

Gazeta w Choroszczy

19 stycznia 2020 roku Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu zorganizowało wyjazd do Opery i Filharmonii Podlaskiej na operetkę zatytułowaną „Baron Cygański”, zaliczaną do najsłynniejszych dzieł w literaturze operetkowej.

Punktualnie o godz. 17,00 autokar sfinansowany ze środków Gminy Choroszcz, dzięki uprzejmości Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, wyruszył w drogę na to zacne wydarzenie.

 

Przed spektaklem był czas na wspólne zdjęcie na specjalnej ściance przygotowanej na cześć „Barona Cygańskiego”, który gości na scenie OiFP tylko do 9 lutego 2020 roku.

 

Operetka Johanna Straussa już od pierwszych minut oczarowała widzów obecnych na widowni głębokimi dialogami, każdym najmniejszym detalem; nie trudno było dostrzec, iż praca nad przygotowaniami tego dzieła była bardzo rzeczowa i skrupulatna. Libretto, które zostało wyraźnie unowocześnione, przepełnione było humorem, jednakże uwidaczniało ono również rosnące mury, które w dzisiejszych czasach stają się coraz bardziej widoczne. A wszystko to w rytmie rozpalającego do czerwoności czardasza i rytmicznego walca.

 

Kolejny już raz wyjazd do opery zorganizowany dla mieszkańców gminy Choroszcz przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu cieszył się sporym zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, zapewniamy, że to pierwszy w tym roku, lecz na pewno nie ostatni wyjazd Klubu Turysty Kulturalnego!

 

Wielka sława to żart,
książę błazna jest wart,
złoto toczy się w krąg –
z rąk do rąk, z rąk do rąk…

(P. Krysiewicz)

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]