Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Święto Edukacji w Choroszczy

2019-10-16

Nie 14, ale 10 października był w Choroszczy dniem, w którym lokalne szkoły celebrowały Święto Komisji Edukacji Narodowej. Zaproszenia na uroczystości przyjął Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Najwcześniej Święto Edukacji rozpoczęła Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kruszewie. W części artystycznej udział wzięła cała społeczność szkolna: dzieci i nauczyciele. Podczas uroczystości obecni byli też rodzice.

 

Następnie Święto Edukacji celebrowała Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy. I tu, goście mogli uczestniczyć w niespotykanej dotąd i jednocześnie bardzo efektownej inscenizacji: nauczyciele z uczniami zamienili się miejscami i wcielili się w swoje role. Z ust pedagogów było można usłyszeć tzw. slang młodzieżowy, było „przybijanie piątek” i „żółwików”, naciągane usprawiedliwienia i zgłaszane nieprzygotowania do lekcji. Z kolei uczniowie mogli poczuć co to znaczy utrzymać porządek i ciszę w rozbawionej grupie nastolatków, jakim trudem jest utrzymanie zainteresowania młodych ludzi określonym tematem. Wszystko, choć odegrane na poważnie, wzbudzało salwy śmiechu licznie zgromadzonej publiczności. Po oryginalnej inscenizacji wystąpił chór z utalentowanym solistą. Podsumowaniem spotkania było wręczenie tytułu nauczyciela mianowanego p. Magdalenie Rutkowskiej, a także nagród Burmistrza Choroszczy, które otrzymały Panie: dyrektor Ewa Zawistowska, Grażyna Kopaczewska oraz Agnieszka Zajko.

 

Święto Edukacji w gminie Choroszcz zamknęła SP w Złotorii, w której koncertowo wystąpił zespół „Rytmy Czasu” pod kierunkiem Jerzego Tomzika, a następnie zaprezentowali się uczniowie z montażem słowno-muzycznym. Nagrodę Burmistrza Choroszczy otrzymała dyrektor szkoły – p. Monika Prejzner.

 

Burmistrz Choroszczy, winszując pedagogom, życzył, by Święto Edukacji wypełnione było radością, satysfakcją z pracy, a także świadomością tego, jak ważną rolę społeczną pełnią nauczyciele: za każdym, wychodzącym spod ich „skrzydeł” uczniem stoi ofiarność i sukces pedagoga.