Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Dzień Nauczyciela 2019

2019-10-14

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, Pedagodzy, Pracownicy Oświaty! Przyjmijcie serdeczne życzenia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Niech dzień ten wypełniony będzie słońcem, radością, odprężeniem od pracy, ale także świadomością tego, że w wielu słowach i powinszowaniach, które dziś usłyszycie zawarta jest wdzięczność i przekonanie o tym, jak ważni jesteście dla nas – społeczeństwa, tej młodszej oraz tej starszej jego części.

Choć na co dzień nie wyrażamy naszego szacunku wobec Waszej ofiarności, pozornie nie widzimy codziennego trudu, jaki poświęcacie, by przekazać młodym ludziom wiedzę i wychować przyszłe pokolenia. Ale to przecież Wy kładziecie podwaliny pod kształt naszej wspólnoty. Współdecydujecie o jej sile – poprzez przekazywanie wiedzy, ale także dzięki motywowaniu do działania, nauczaniu jak szukać najlepszych rozwiązań wobec problemów i konfliktów, jak łagodzić spory i trwać w nieustannym  zainteresowaniu otaczającym światem. Wasza praca to powołanie, które decyduje o przyszłości naszej wspólny.

 

Szanowni Państwo, Drodzy Pedagodzy, niech Święto Komisji Edukacji Narodowej przypomina Wam, jak wspaniałe sukcesy stoją za każdym Waszym uczniem. Życzę wielu satysfakcjonujących chwil dziś i w przyszłości, słowem: wszystkiego, co najlepsze!

 

Burmistrz Choroszczy

Robert Wardziński