Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Mamy nadane nazwy ulic, zadbajmy o oznakowanie naszych posesji

2019-10-07

W związku nadaniem nazw ulic w gminie Choroszcz, na przykład w miejscowościach Łyski, Oliszki, Porosły czy Krupniki, informujemy mieszkańców, iż należy właściwie oznaczyć swoją posesję nadanym przez Gminę numerem porządkowym, a także zainstalować skrzynkę pocztową. Te obowiązki właściciela posesji wynikają z przepisów prawa.

Ze względu na powiększanie się i unowocześnianie gminy Choroszcz – w związku z nadawaniem nazw ulic, Urząd Miejski w Choroszczy zawiadamiał właścicieli nieruchomości przypominając o konieczności oznaczenia posesji właściwymi – nadanymi przez Gminę nowymi numerami porządkowymi. Należy to zrobić w okresie 30 dni od daty otrzymania zawiadomienia.

 

Informujemy także, że Poczta Polska stopniowo likwidować będzie zbiorcze skrzynki pocztowe znajdujące się dotąd na terenie niektórych miejscowości. W nowych czasach i warunkach, kiedy posiadamy posesje i mamy dogodne warunki do zainstalowania własnej skrzynki pocztowej, zbiorcze – nie spełniają już swojej funkcji, w tym nie zabezpieczają w należyty sposób przesyłanej korespondencji. Warto więc zadbać o to, aby przesyłki były dostarczane nam skutecznie i bezpiecznie.

 

Zainstalowanie na posesji skrzynki pocztowej, podobnie jak oznakowanie posesji właściwym numerem porządkowym są prawnymi obowiązkami właścicieli posesji.

 

Zachęcamy, by z dopełnieniem tych obowiązków nie zwlekać. Leży to w interesie nas wszystkich.

UM