Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Rodzicu, podaruj sobie wiedzę!

2019-10-03

Jeśli czujesz, że przerastają Cię rodzicielskie obowiązki, jeśli masz pytania lub wątpliwości na temat wychowania, które do tej pory pozostały bez odpowiedzi, serdecznie zapraszamy Cię do udziału w bezpłatnych zajęciach „Akademii Rodziców”. W gminie Choroszcz są one organizowane po raz trzeci. Skorzystało z nich wiele rodzin, bo jak mówią: to nie wstyd zapytać o pomoc i poradę. Ponadto był to doskonały czas i bardzo potrzebna wiedza, która uratowała wiele rodzinnych relacji. Rodzicu, podaruj sobie wiedzę!

Niewielkie ośrodki takie jak Gmina Choroszcz, nie zawsze mają możliwość, by mieć dostęp do prawdziwych specjalistów, którzy pomagają uporać się z codziennymi problemami wychowawczymi czy emocjonalnymi. A gmina Choroszcz – tak jak każda społeczność – nie jest od nich wolna. Dzisiejszy świat pędzi i zmienia się w zawrotnym tempie i my starsi tracimy wiedzę jak rozmawiać, jak dotrzeć, a ostatecznie jak pomóc naszym dzieciom i rodzinom. Tylko pozornie młodzi ludzie mają lepiej. Żyją po prostu w innych czasach i mierzą się z innymi problemami, które często przerastają i ich, i nas. Kłopoty i poważne kryzysy rodzinne zdarzają się niezależnie od tego czy pochodzimy z miasta czy ze wsi, czy jesteśmy majętni czy nie. Dlatego warto przyjrzeć się własnej rodzinie, panujących w niej relacjom, i jeśli czujemy, że szwankują i wymagają naprawy – zgłośmy się do „Akademii Rodziców”. Naprawdę warto. 

 

W programie „Akademii Rodziców” poruszamy następujące tematy:


I. Moje dziecko – jego temperament i osobowość i jak sobie z nim radzić?


II. Jak mówić do dziecka, by nas słuchało i rozumiało?


III. Jakie prawa ma dziecko a jakie rodzic? – spotkanie z prawnikiem


IV. Jak ustrzec dziecko przed uzależnieniem?


V. Jak sobie radzić z problemami i konfliktami?


VI. Kryzysy rodzinne i rozwojowe – kto może nam pomóc?


VII. Jak ciekawie spędzać czas wolny z rodziną?

 

Co oferujemy?

bezpłatny udział w zajęciach
–  grupy tworzone od 10 osób
–  cykl zajęć trwający od 24 do 100 godzin – w zależności od potrzeb grupy
– zajęcia prowadzone przez specjalistyczną kadrę (pedagogów, terapeutów, psychologów  oraz prawnika od kodeksu rodzinnego)
– dni oraz harmonogram zajęć dopasowane do potrzeb grupy
zajęcia w Twojej miejscowości (jeśli zbierze się grupa min. 10 osób chętnych)

 

Zbierz grupę min. 10 osób chętnych, a warsztaty zorganizujemy w Twojej miejscowości!

 

Jak zgłosić chęć udziału?
– uzupełnij  Kartę zgłoszeniową Akademia Rodzica i prześlij jej skan lub zdjęcie na adres e-mail: rmw.klanza@gmail.com
lub wyślij swoje dane kontaktowe przez formularz elektroniczny, który znajduję się na stronie: http://klanza.bialystok.pl/razemmozemywiecej/akademia-rodzica/

 

Po otrzymaniu Twoich danych, będziemy się z Tobą kontaktować w celu ustalenia terminów zajęć.

 

Zapisy i dodatkowe informacje: tel.: 795 154 129; e-mail: rmw.klanza@gmail.com.

 

Organizatorem szkoleń jest Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział Białostocki (ul. W. Witosa 15B lok. 12, 15-660 Białystok, tel.: 697 487 328, e-mail: rmw.klanza@gmail.com) oraz M-GOPS w Choroszczy. W Gminie Choroszcz bezpośrednie informacje o projekcie można uzyskać u Asystentki Rodziny – p. Urszuli Łabowicz, tel. 85 713 22 23. Zapraszamy do kontaktu!

 

DOKUMENTY DO POBRANIA: Regulamin projektu: „Razem możemy więcej – lokalny program wsparcia rodzin”