Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

9. Moto-Jam Session zrobiło zamieszanie

2019-09-04

W ostatnią sobotę sierpnia Rynek 11 Listopada w Choroszczy wypełnił się hałasem silników, zabłysł od czarnych skór, kapeluszy, przewiązanych na szyjach bandanek, a także srebrno-czarną, połyskującą w słońcu biżuterią samochodową. W zabytkowej przestrzeni choroszczańskiego Rynku zgromadzili się wytrwani motocykliści, by spotkać się na corocznym zlocie, pokazać swoje maszyny i posłuchać dobrej muzyki. W tym roku połączyła ich także szczytna idea: spotkali się, by wesprzeć ciężko chorego małego mieszkańca Gminy Choroszcz – 5-letniego Bartka.

Trzeba przyznać, że w sobotnie popołudnie 31 sierpnia 2019 roku było na co popatrzeć. Ponad 80 pięknych, wytwornych maszyn najpierw utworzyło szpaler na Rynku 11 Listopada, a następnie majestatycznie przejechało ulicami Choroszczy w dostojnej kawalkadzie.

 

Miłośników motocykli i muzyki tego dnia połączyła w Choroszczy jeszcze jedna miłość – miłość do pomagania. Wówczas odbyła się bowiem zbiórka charytatywna na rzecz chorego na białaczkę małego mieszkańca gminy Choroszcz – 5-letniego Bartusia.

 

Samego Bartka z nami nie było, ale byli jego Rodzice. Opowiadali o chorobie syna, o tym jak na miesiąc przed 5. urodzinami dowiedzieli się o dramacie, jaki ich spotkał. Mówili o tym jak bardzo muszą przestrzegać reżimów sanitarnych i tych dotyczących odwiedzin, aby Bartuś mógł być zdrowy i nie nabawił się groźnej infekcji. Dzielili się jak bardzo zmieniło się ich życie i wspólnie z wolontariuszami z Fundacji Naszpikowani, zachęcali do oddawania szpiku.

 

9. Moto-Jam Session pokazało, że Choroszczanie mają niezwykłe serca – jednym z wolonatariuszy był bowiem Adrian z tatą, którzy zaledwie kilka tygodni temu w pożarze stracili dom. Chcieli jednak poświęcić swój wolny sobotni czas, by wspólnie pomóc innemu potrzebującemu… Taka postawa zasługuje na najwyższe uznanie.

 

Do puszek udało się zebrać 2196,63 zł.

 

Gorące podziękowania składamy Rafałowi Stypułkowskiemu, który – jako przedstawiciel motocyklistów – od początku jest wyjątkowo zaangażowany w organizację przedsięwzięcia. Dziękujemy także DJ Sawikowi, który opatrzył całodniowe wydarzenie doskonałą muzyką.

 

Wszystkim motocyklistom i Darczyńcom – za okazane serce i wsparcie serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do zarejestrowania się jako dawcy szpiku. Na oddziałach onkologii jest wiele dzieci, które czekają na przeszczep. Możemy im realnie pomóc.

 

Cieszymy się, że Choroszcz tak pięknie angażuje się w szlachetne działania. A jeśli ktoś jeszcze chce udzielić wsparcia Bartusiowi, może to zrobić wpłacając na jego subkonto Fundacji Naszpikowani: 31 1140 2004 0000 3702 7863 6327.