Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Komunikat Sanepidu: pogorszona jakość wody w wodociągach Choroszcz i Złotoria

2019-07-26

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku w dn. 24.07.2019 wydał 2 komunikaty o jakości wody z wodociągu Choroszcz, zaopatrującego miejscowości: Choroszcz, Dzikie, Dzikie Kolonia, Jeroniki, Krupniki, Łyski, Kolonia Porosły, Porosły, Sienkiewicze, Żółtki oraz Żółtki Kolonia, Ogrodniki, Oliszki, oraz z wodociągu Złotoria zaopatrującego miejscowość Złotoria.

Sanepid informuje, że jakość wody w tych wodociągach jest pogorszona, dlatego, przygotowywana niemowlętom – powinna być rozcieńczana wodą z niską ilością azotanów/azotynów, natomiast osoby dorosłe mogą stosować tę wodę do celów spożywczych bez ograniczeń.

 

Równocześnie trwają działania naprawcze mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017r. (Dz. U. z 2017r. poz. 2294) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. O kolejnych komunikatach ws. jakości wody na terenie gminy Choroszcz będziemy informować na bieżąco.

 

 

Komunikat PPIS w Białymstoku w dn. 24.07.2019 r. w sprawie jakości wody w wodociągu Choroszcz przedstawiamy TUTAJ.

 

Komunikat PPIS w Białymstoku w dn. 24.07.2019 r. w sprawie jakości wody w wodociągu Złotoria przedstawiamy TUTAJ.