Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Szeleszcząco, błyszcząco i niebanalnie. Zapraszamy na pokaz mody eko w Złotorii

2019-07-09

W ramach II edycji Kultury Dostępnej – programu powołanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w gminie Choroszcz w trzech miejscowościach działają Terenowe Centra Kultury. Są to świetlice wiejskie aktywizujące społeczności w Barszczewie, Konowałach i Złotorii. Oferują zajęcia kulturalne i edukacyjne, zarówno dla starszych pokoleń, jak i dla dzieci i młodzieży. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 w Złotorii odbędzie się pokaz mody eko.

Pokaz mody przygotują własnoręcznie uczestnicy, z materiałów z ponownego użycia. Będzie więc kolorowo, szeleszcząco, błyszcząco i na pewno niebanalnie.

 

W ten sposób gmina Choroszcz chce edukować swoich mieszkańców proekologicznie i sprawiać, by ekologia i recykling nie kojarzyły się z przykrym obowiązkiem, ale stały się fajnym i atrakcyjnym zajęciem.

 

Świetlice – Terenowe Centra Kultury w gm. Choroszcz są otwarte w następujących dniach: 

- BARSZCZEWO – wtorek, czwartek: 16.00-19.00

- KONOWAŁY – wtorek, czwartek: 16.30-19.30

- ZŁOTORIA –poniedziałek, środa: 17.00-20.00

 

Program „Kultura Dostępna”, realizowany w Gminie Choroszcz jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.