Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

W Sienkiewiczach nareszcie odetchniemy – powstanie tam nowy most

2019-07-04

Jest szansa, że lata utrudnień i nerwów kierowcy tzw. szosy Kruszewskiej już niedługo będą mieć za sobą. Starostwo Powiatowe w Białymstoku podjęło decyzję o remoncie mostku, o co wielokrotnie zabiegała gmina Choroszcz: burmistrz, radni, a także sołtysi i mieszkańcy.

Wygląda na to, że nasze wieloletnie prośby, petycje i uwagi nareszcie przyniosły spodziewany efekt – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Most w miejscowości Sienkiewicze, który pamięta jeszcze czasy lat 60. XX w., w końcu będzie remontowany. Miejmy nadzieję, że już niedługo przejazd tamtędy będzie bezpieczny i nie będzie budzić niepokoju.


Inwestycja będzie kosztowała blisko 2,4 mln zł; subwencja państwa pokrywa połowę tej kwoty. Kolejną częścią podzieliły się między sobą Starostwo Powiatowe w Białymstoku oraz Gmina Choroszcz.

 

Choć most ma tylko 12 m, stanowi kluczowy element na popularnej wśród kierowców trasie Białystok-Choroszcz. W czasie obecnych remontów, które przeprowadza miasto Białystok, szosa Kruszewska była dobrą alternatywą, jednak zły stan techniczny mostu, gdzie ruch w ostatnich miesiącach odbywał się wahadłowo, był wąskim i naprawdę niebezpiecznym miejscem przeprawy. O zapewnienie bezpieczeństwa w tym miejscu wielokrotnie apelowała gmina Choroszcz. Teraz jest szansa, że już niedługo kierowcy w Sienkiewiczach nareszcie odetchną z ulgą.

 

Na podstawie zapisów umowy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Białymstoku a firmą BUDREX-KOBI Sp. z.o.o  z Białegostoku, wykonawca ma zakończyć prace do 15 listopada 2019 r.

 

UM