Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Komunikat Sanepidu: niewłaściwa jakość wody z ujęcia zaopatrującego obiekt Sosnowe Zacisze

2019-05-22

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, że badanie jakości wody z dn. 23.04.2019 (które wpłynęło do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku w dn. 07.05.2019), pochodzącej z indywidualnego ujęcia wody zaopatrującego obiekt noclegowy pod nazwą: Sosnowe Zacisze w Barszczewie w gm. Choroszcz, wskazało jej niewłaściwą jakość.

Badanie stwierdziło podwyższoną mętność wody – na poziomie 9,9+2,8 NTU oraz niewłaściwy zapach –  siarkowodoru (Z2G).

 

Białostocki Sanepid informuje, że trwają działania naprawcze mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017r. (Dz. U. z 2017r. poz. 2294) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

 

Białostocki Sanepid informuje ponadto, że podwyższona mętność występująca w wodzie na poziomie jak wskazano powyżej oraz zapach siarkowodoru (Z2G) wpływają na pogorszenie właściwości organoleptycznych wody (pogarszają wygląd, smak i zapach wody). Nie stwarzają jednak zagrożenia dla zdrowia konsumentów, co oznacza, że woda może być wykorzystywana do celów spożywczych.

 

Zalecenie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

 

Przedmiotowy komunikat Sanepidu publikujemy TUTAJ.

Mat. org./UM