Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Wędkarski Memoriał im. Zenona Kondraciuka. Podsumowanie

2019-05-16

Blisko 30 zawodników – miłośników wędkarstwa przyciągnęła słoneczna niedziela 12 maja nad Kominowe Bajoro w Choroszczy, by wziąć udział w Zawodach Wędkarskich o „Memoriał im. Zenona Kondraciuka”. Turniej został zorganizowany przez Koło Wędkarskie „Amur” w Choroszczy.

Zawodnicy nad choroszczańskim akwenem spędzili cztery godziny (8.00-12.00), w czasie których mieli za zadanie złapać – oraz oczywiście: wypuścić na wolność – jak największą rybę. Najlepszym „łowcą” okazał się p. Grzegorz Ziębicki z Koła Wędkarskiego „Amur”, na którego przynętę skusił się karp o wadze 1,2 kg. W ręce p. Grzegorza powędrowała także nagroda – piękny puchar z zawodów.

 

Zawody wędkarskie o „Memoriał im. Zenona Kondraciuka” były nie tylko spotkaniem polegającym na rywalizacji, ale także upamiętniły osobę bohatera wydarzenia – śp. Zenona Kondraciuka, od którego nazwę czerpie lokalne określenie „Kominowe Bajoro”. Zawody były także wspaniałą integracja środowiska wędkarskiego oraz podtrzymaniem wieloletniej tradycji wędkarstwa nad Kominowym Bajorem w Choroszczy.

 

Wszystkich wędkarzy i miłośników wędkarstwa zapraszamy serdecznie na kolejne wydarzenia tego typu!

UM