Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

„Świat oczami młodych” – zaprojektuj znaczek pocztowy

2019-03-20

Fundacja Banku Ochrony Środowiska oraz Poczta Polska serdecznie zapraszają młodzież w wieku 10-19 lat do wzięcia udziału w 3. edycji, cieszącego się dużą popularnością, bezpłatnego konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego „Świat oczami młodych”. Zgłoszenia można przesyłać do 17 kwietnia br.

Konkurs co roku porusza ważne społecznie tematy. Nie tylko edukuje młodzież w wybranych kwestiach, ale także stwarza możliwość wypowiedzi i dyskusji. Obecna – trzecia odsłona konkursu organizowana pod hasłem „Przywróćmy tradycyjne sady” i poświęcona jest tematyce ratowania starych odmian drzew owocowych, czym chce przyczynić się do zwiększania różnorodności biologicznej polskiej przyrody.

 

Celem konkursu jest stworzenie projektów znaczka pocztowego, które przedstawiają sady ze starymi odmianami drzew owocowych, uprawianymi metodami ekologicznymi, niepowodującymi negatywnego wpływu na środowisko.

 

 „Świat oczami młodych” – to jedyna okazja do samodzielnego zaprojektowania znaczków! Trzy najlepsze prace, nazwiska ich autorów oraz nazwy placówek, z których pochodzą znajdą się na znaczkach okolicznościowych, które zostaną wprowadzone do obiegu jesienią 2019 roku.

 

Wierzymy, że konkurs „Świat oczami młodych” zainspiruje młodzież do głębszego zainteresowania się tematyką zwiększania różnorodności biologicznej przyrody, co w dłuższej perspektywie wpłynie na proekologiczne postawy i wybory młodych ludzi.

 

Konkurs patronatami objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Uniwersyteckie Centrum Badan nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.

 

Więcej informacji udziela:

Fundacja Banku Ochrony Środowiska
ul. Żelazna 32
00-832 Warszawa
tel. 507 006 579
e-mail: oczamimlodych@fundacjabos.pl
www.fundacjabos.pl

 

Mat. org./UM