Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Badania mammograficzne w Choroszczy 13 marca – zapraszamy!

2019-03-04

W związku z ogólnopolskim Programem Profilaktyki Raka Piersi, realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zapraszamy mieszkanki Choroszczy i okolic do wzięcia udziału w bezpłatnej mammografii. Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat.

Bezpłatne badania mammograficzne w Choroszczy odbędą się
13 marca 2019 r. w godz. 9.00-17.00
przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy
ul. H. Sienkiewicza 29

 

MAMMOGRAFIA jest najlepszą metodą umożliwiającą wczesne rozpoznanie zmian patologicznych (w tym także raka) w utkaniu piersi, a dla kobiet po menopauzie czułość mammografii jest najwyższa. Zdajemy sobie sprawę, że w natłoku codziennych obowiązków Panie mogą zapomnieć o tym, żeby zadbać o siebie.

 

Na głowie maja Panie ważniejsze, pilniejsze sprawy i na badanie jeszcze przyjdzie czas. Zapewne tak, ale czy jakakolwiek sprawa jest ważniejsza od własnego zdrowia i życia? Prawdopodobnie jesteście Panie mamami, a może nawet babciami, a więc osobami bardzo ważnymi w życiu swoich dzieci i wnuków. Proszę więc pozwolić swoim najbliższym i najukochańszym jak najdłużej cieszyć się swoją obecnością.

 

Proszę nie dopuścić, żeby z powodu spraw pozornie ważnych zaniedbać najważniejszą – swoje ZDROWIE lub ŻYCIE. Zachęcamy do tego, aby poświęcić krótką chwilę i skorzystać z możliwości, które daje Program Profilaktyki Raka Piersi i wykonać bezpłatną mammografię. Jeśli nawet w trakcie badania mammograficznego okaże się, że w piersi znajduje się jakakolwiek zmiana, to z doświadczenia wiemy, że im jest ona mniejsza, tym łatwiejsza do wyleczenia. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej mammografii, która w naszej placówce wykonywana jest metodą cyfrową.

 

Panie zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnych badań mammograficznych mogą zarejestrować się:

- telefonicznie: 85 676 03 32 ; 85 676 13 22

- lub na stronie: www.wirtusplus.pl. 

 

Godzina badania ustalana jest indywidualnie z pacjentkami podczas rejestracji.

 

Panie nieobjęte programem profilaktyki raka piersi, mogą wykonać badanie odpłatnie. Koszt badania: 80 zł. Zapraszamy!