Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

27. finał WOŚP w Choroszczy za nami

2019-01-17

Ponad 14 tysięcy złotych zebrał choroszczański sztab w niedzielę 13 stycznia w ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bogaty program finału wraz z licytacjami oraz uliczną zbiórką przekonał wielu mieszkańców Choroszczy do wrzucenia datku i w efekcie – ustanowienia po raz trzeci rekordowej sumy.

Sztab w Choroszczy swoją pracę rozpoczął już od wczesnych godzin porannych. O 7.30 odbyła się odprawa z policjantem, po czym dokonaliśmy ostatniej kosmetyki wystroju siedziby sztabu, i już o 8.30 ponad 20 wolontariuszy wyruszyło w teren.

 

A tego dnia w Choroszczy działo się, oj działo!

 

O godz. 9.00 w hali szkoły Podstawowej w Choroszczy ruszyła VII edycja futsalowego turnieju organizowanego przez pasjonata sportu – Jacka Dąbrowskiego. 20 drużyn od rana do późnych godzin wieczornych rywalizowało, by wyłonić zwycięzcę. W tym roku najlepszy okazał się zespół Hurtowni KROKUS, pokonując w finale TEAM BANKIET 2-1. W przerwach między meczami można było wylicytować piłkę z autografami piłkarzy Jagiellonii (140 zł), oraz obejrzeć występ Mistrza Świata we freestyle – Pawła Skóry; mistrz, po występie przekazał na licytację swoją książkę pt. „Triki gwiazd futbolu”. Książka znalazła swojego darczyńcę, który zasilił puszkę WOŚP kwotą 150 zł. Więcej o turnieju w oddzielnym artykule.

 

W samo południe na Kominowym Bajorze zebrały się Mroźne Stwory, czyli nasze choroszczańskie morsy. Ulubieńcy zimnych kąpieli grają z Orkiestrą już po raz drugi. W tym roku, mocno zaangażowani w finał, przygotowali inscenizację bajki pt. „Czerwony Kapturek”, który z poziomu plaży obejrzała blisko setka mieszkańców Choroszczy. Tuż po inscenizacji licytowano kosz Czerwonego Kapturka, który zawierał słodycze, kawę, herbatę oraz przednie wino. Darczyńca wrzucił do puszki 250 zł, by cieszyć się zawartością bajkowego koszyka. Na Kominowym Bajorze licytowano także wiele innych przedmiotów, a na zmarzniętych widzów czekały gorące kiełbaski z ogniska oraz przepyszny bigos.

 

Choroszczański sztab, który mieścił się w budynku M-GCKiS w tym dniu odwiedziło wielu mieszkańców zainteresowanych licytacjami. Jedną z nich była piłka z podpisami przyszłych gwiazd futbolu – piłkarzy Narwi Choroszcz, którą wylicytował burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Poprzez internet dwie osoby wylicytowały wyjście z dyrektorem M-GCKiS do kina. Oprócz licytacji, nie brakowało innych atrakcji. O godz. 15.00 odbył się maraton zumby, poprowadzony przez instruktorki M-GCKiS Małgosię i Ulę, a zwieńczeniem finału był koncert zespołu SZEPT.

 

Od godz. 18.00 zaczęło się liczenie pieniędzy z licytacji oraz puszek wolontariuszy. Tuż przed godz. 24.00 zanotowano kwotę zbiórki w wysokości 14 095 złotych  oraz 04 groszy, dodatkowo zebrano 7,16 € oraz 1,57 $. Wszystko to dzięki ofiarności naszych mieszkańców, którzy już po raz trzeci przyłożyli swoją cząstkę, by kwota w Choroszczy przekroczyła 14 tysięcy złotych. Dziękujemy!

 

W imieniu sztabu WOŚP w Choroszczy serdecznie dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację niedzielnego finału: Burmistrzowi Choroszczy panu Robertowi Wardzińskiemu – za wsparcie przedmiotami licytacji, Dyrektorowi M-GCKiS panu Przemysławowi Waczyńskiemu – za udostępnienie budynku M-GCKiS na siedzibę sztabu, pracownikom M-GCKiS – za zaangażowanie w przygotowania przed, w trakcie oraz po finale, instruktorkom zajęć Fitness: Małgosi Sokolińskiej oraz Uli Grabowskiej za poprowadzenie maratonu zumby, Dyrektor Szkoły Podstawowej pani Joannie Zawistowskiej – za użyczenie hali sportowej na turniej futsalu, niezastąpionej pani Basi, która jako obsługa techniczna hali wspomagała nas podczas finału, Jackowi Dąbrowskiemu, który już po raz siódmy ten turniej zorganizował, naszym choroszczańskim morsom, zaś w szczególności: Kasi Łuszyńskiej, Tomkowi Zagórskiemu, Magdzie Berezieckiej oraz wszystkim aktorom i statystom za wspaniały pomysł na inscenizacją bajki, Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroszczy – za wycięcie przerębla umożliwiającego morsowanie, Dyrektor Przedszkola Samorządowego pani Bożenie Lenczewskiej oraz niezawodnym paniom kucharkom – za przygotowanie przepysznego bigosu, sponsorom, dzięki którym ten bigos mógł powstać: Sklepowi Chorten przy Alei Niepodległości, w szczególności zaś Wojciechowi i Dariuszowi Pakułom, firmie PPHU Mirmięs – jej właścicielowi: Mirosławowi Kozłowskiemu, a także Andrzejowi Waszczukowi oraz firmie Vita Smak i jej właścicielom: Krzysztofowi i Annie Zagórskim. Podziękowania ślę także Piekarni w Choroszczy – jej właścicielom: Elżbiecie i Janowi Szydłowskim – za chleb do smacznego bigosu. Podziękowania składam również Stowarzyszeniu Lambada, w szczególności jej prezesowi – Wojciechowi Jastrzębskiemu.

 

Tegoroczna Orkiestra nie zagrałaby bez wsparcia medialnego naszych lokalnych redakcji: „Gazety w Choroszczy”, „Głosu Choroszczy” oraz Twojej Telewizji Regionalnej.

 

Gorące podziękowania składam również wolontariuszom WOŚP – osobom, które najbardziej przyczyniły się do tego, by uzbierać kwotę 14 tysięcy zł oraz mieszkańcom za ich gorące serca i wspólne granie dla Orkiestry. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI.

 

Adam Kamieński

szef choroszczańskiego Sztabu WOŚP

foto : Sylwia Niemyjska, Anna Kulikowska