Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Komunikat Sanepidu z dn. 14 grudnia ws. jakości wody w wodociągu Rogowo

2018-12-14

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Białymstoku, na podstawie wyniku badania jakości wody pobranej z dn. 14.11.2018 z wodociągu Rogowo, zaopatrującego miejscowości: Czaplino, Czaplino Kolonia, Gajowniki, Gajowniki Kolonia, Izbiszcze, Konowały, Kościuki, Kruszewo, Mińce, Pańki, Rogowo, Rogowo-Kolonia, Rogowo-Majątek, Rogówek, Ruszczany, Śliwno, Zaczerlany, Zaczerlany Kolonia oraz Barszczewo, Oliszki, Ogrodniki, część miasta Choroszcz (tj. ulice: Piaskowa, Bociania, Lisia, Bobrowa Sarnia, Kościukowska, Zastawie I, Zastawie II, Zastawie III, Stefana Mikołaja Paca) informuje, że w wodzie z wodociągu Rogowo stwierdzono podwyższoną ogólną zawartość mikroorganizmów.

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Białymstoku uspokaja jednak, że bakterie te w przedmiotowym wodociągu nie stwarzają istotnego zagrożenia zdrowia dla konsumentów. Woda nadaje się do spożycia i na potrzeby gospodarcze. Wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób ze zmniejszoną odpornością, należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania, pozostawić do ostudzenia.

 

Ponadto trwają działania naprawcze mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017r. (Dz. U. z 2017r. poz. 2294) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

 

Komunikat PPIS w Białymstoku w dn. 7.12.2018r. w sprawie jakości wody w wodociągu Rogowo przedstawiamy TUTAJ.