Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Komunikat Sanepidu z dn. 7 grudnia ws. jakości wody w wodociągu Złotoria

2018-12-11

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Białymstoku, na podstawie wyniku badania jakości wody pobranej z dn. 14.11.2018 z wodociągu Złotoria zaopatrującego miejscowość Złotoria, informuje, że w wodzie z wodociągu Złotoria stwierdzono podwyższoną ogólną zawartość mikroorganizmów w 22°C po 72 h.

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Białymstoku uspokaja jednak, że bakterie te w przedmiotowym wodociągu nie stwarzają istotnego zagrożenia zdrowia dla konsumentów. Woda nadaje się do spożycia i na potrzeby gospodarcze. Wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób ze zmniejszoną odpornością, należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania, pozostawić do ostudzenia.

 

Ponadto trwają działania naprawcze mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017r. (Dz. U. z 2017r. poz. 2294) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

 

Komunikat PPIS w Białymstoku w dn. 7.12.2018r. w sprawie jakości wody w wodociągu Złotoria przedstawiamy TUTAJ.