Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Bożonarodzeniowe drzewka prosto z plantacji

2018-12-15

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku informuje, że 15 i 16 grudnia na plantacji choinkowej w Nadleśnictwie Knyszyn w miejscowości Przewalanka, 15 minut drogi od Białegostoku w kierunku Augustowa, każdy chętny – całe rodziny i pojedyncze osoby - które przyjadą na plantację, sami będą mogli wybrać, a następnie ściąć swoją choinkę.

Na plantacji przygotowanych jest do wycięcia kilka tysięcy drzewek. W większości są to świerki srebrzyste, ale są też  świerki pospolite. Świerk srebrzysty ma bardziej regularny pokrój korony i dłużej stoi po ścięciu, nieosypując się, w porównaniu do świerka pospolitego będącego w Polsce tradycyjnym drzewkiem bożonarodzeniowym.

 

W najbliższą sobotę i w niedzielę na plantacji choinkowej leśnicy pożyczą sprzęt do ścinania drzewek i pomogą zapakować je do samochodu.

 

Taka sama akcja samodzielnego wycinania choinek, ciesząca się dużą popularnością mieszkańców Białegostoku, miała miejsce w 2013 roku (zdjęcia w załączeniu).

 

W sobotę i niedzielę 15 i 16 grudnia zapraszamy na plantację choinkową w godzinach 9.00-14.00.

 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku