Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Strażacy-ochotnicy z gminy Choroszcz odebrali nowy sprzęt

2018-10-17

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński 17 października br. uroczyście wręczył nowy, bezpieczny sprzęt ochrony indywidualnej przedstawicielom choroskich jednostek OSP.

Na spotkanie z Burmistrzem przejechali przedstawiciele (niektórzy wraz z rodzinami) następujących formacji, którym zostało przekazane:

 

- OSP z Choroszczy: gumowe buty strażackie (4 pary);

 

- OSP z Żółtek: hełmy strażackie GALLET F1 SF (2 szt.);

 

- OSP z Rogówka: ubranie specjalne (1 kpl.);

 

- OSP z Kruszewo: ubranie specjalne (1 kpl.);

 

- OSP z Pańki: hełmy strażackie GALLET F1 SF wraz z kominiarkami (3 kpl.).

 

Jednostki OSP z terenu gmin Choroszcz tym razem otrzymały sprzęt na łączną kwotę 8850zł, z czego  8000 – wnosiła dotacja udzielona przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, zaś 850 zł to dotacja pochodząca z Budżetu Gminy Choroszcz.

 

Sukcesywne wsparcie OSP z terenu gminy Choroszcz, zarówno to ostatnie, ale ogółem w ostatnich latach spowodowało, że ochotnicze formacje ratowniczo-gaśnicze dysponują już w pełni uposażeniem profesjonalnym oraz spełniającym wszelkie normy i atesty. To bardzo ważne – podkreślają strażacy. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że przy kontroli, a zwłaszcza podczas akcji ratowniczej coś zawiedzie. Mając tego świadomość, inaczej – odważniej i pewniej przystępujemy do każdej akcji – dodają.

 

Cieszą się strażacy, cieszymy się i my – potencjalni odbiorcy ich pomocy, a oraz najmłodsze pokolenia, które także zaszczyciły Urząd Miejski w Choroszczy tego dnia. A pomoc, jak deklaruje Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, na rzecz jednostek OSP w gminie Choroszcz w kolejnych latach także będzie kontynuowana.