Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Choroski tabor skontrolowany przez Inspekcję Transportu Drogowego

2018-10-04

Czwartek 4 października br. dla opiekunów i kierowców przewożących dzieci do szkół w gminie Choroszcz rozpoczął się nietypowo. Po miesiącu od kontroli przeprowadzonej przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, ponownie kierowcy, jak i dysponowany przez nich tabor oraz opiekunowie zostali skontrolowani – tym razem przez inspektorów Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Białymstoku.

Inspektorzy sprawdzili trzeźwość opiekunów i kierowców odpowiedzialnych za przewóz osób i dzieci do choroskich szkół, skontrolowali stan techniczny pojazdów, m.in.: układ kierowniczy, hamulcowy, a także inne parametry techniczne autobusów.

 

Wynik: pozytywny. Kontrola wykazała, iż zarówno kierowcy, opiekunowie, jak również pojazdy są odpowiednio przygotowane do przewozu uczniów z terenu gminy Choroszcz.

 

To już kolejna kontrola taboru przewożącego dzieci do szkół na terenie gminy Choroszcz. Cieszę, że została przeprowadzona – przyznaje burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Wszyscy odpowiedzialni za transport naszych dzieci i uczniów musimy być spokojni, że odbywa się to w odpowiednich, komfortowych, ale przede wszystkim bezpiecznych warunkach – dodał włodarz Gminy Choroszcz.

UM