Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach

2018-09-11

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Ogólnopolską akcją „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach”. Obejmuje ona m.in. dwa filmy/spoty opisujące konieczność stosowania elementów odblaskowych przez użytkowników dróg. Akcja została objęta Patronatem honorowym Krajowego Duszpasterza Kierowców.

Ogólnopolska akcja społeczna „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” jest odpowiedzią na zagrożenia, które mogą spotkać nas i nasze dzieci podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

 

W ramach akcji zostały zrealizowane dwa filmy, m.in. „Widoczni biegacze”, które  przedstawiają niebezpieczeństwa wynikające z niedostatecznego oznakowania użytkowników dróg. Na filmach pokazane zostały nieprawidłowo lub zupełnie nieoznakowane osoby w trakcie biegu oraz jazdy na rowerach w warunkach niedostatecznej widoczności.

 

Z filmami można zapoznac się klikając w poniże linki:

- https://www.youtube.com/watch?v=WY4RnVotRF0

- https://www.youtube.com/watch?v=YlO6piUVPsU

 

Akcja ma na celu uświadomienie nam, że użycie elementów odblaskowych oraz świetlnych, umożliwia zauważenie osób znajdujących się na drodze z odległości kilkuset metrów, natomiast nieoznakowanych z odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów.

 

W zdecydowany sposób wpływa to na możliwość podjęcia prawidłowej reakcji przez kierującego pojazdem i uniknięcie potrącenia osoby znajdującej się na drodze.

 

Zapraszamy do obejrzenie przygotowanych materiałów.