Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Choroskie autobusy i przewoźnicy – skontrolowani. Bez zarzutów

2018-09-06

Środowy poranek 5 września br. dla opiekunów oraz kierowców przewożących dzieci do szkół w gminie Choroszcz rozpoczął się nietypowo. Niebanalnie, ale odpowiedzialnie: a mianowicie zarówno kierowcy, jak i dysponowany przez nich tabor oraz opiekunowie zostali skontrolowani przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Mundurowi – st. sierż. Marcin Konopko oraz sierż. Paweł Karpowicz z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku sprawdzili trzeźwość opiekunów oraz kierowców odpowiedzialnych za przewóz osób i dzieci do choroskich szkół. Policjanci skontrolowali także stan techniczny pojazdów, m.in.: układ hamulcowy, kierowniczy oraz inne parametry techniczne autobusów.

 

Kontrola dała pozytywne rezultaty – wykazała, iż zarówno kierowcy, opiekunowie, jak również pojazdy są odpowiednio przygotowane do przewozu uczniów z terenu gminy Choroszcz.

 

Cieszę, że wyniki kontroli przewozu dzieci w gminie Choroszcz są pozytywne – mówi burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. To oznacza, że my – dorośli, urzędnicy odpowiedzialni za transport naszych uczniów, ale i rodzice możemy być, choć w jakimś stopniu, spokojni o nasze pociechy: że dojeżdżają do szkół na terenie naszej gminy w dobrych, komfortowych, ale przede wszystkim bezpiecznych warunkach. Jestem także zadowolony, że wyrywkowa kontrola pokazuje, że utrzymujemy odpowiedni standard usług publicznych oferowanych w naszej gminie – dodaje na koniec włodarz Gminy Choroszcz.

UM