Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

XIX Dzień Ogórka – zapraszamy do Kruszewa!

2018-09-01

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wraz z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Szkołą Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kruszewie, Mieszkańcami wsi Kruszewo, Producentami Ogórków i serów z terenu Gminy Choroszcz oraz Stowarzyszeniem Kruszewskie Warzywa Herbowe zapraszają na XIX Ogólnopolski Dzień Ogórka w Kruszewie.

 

Bo jeśli ogórek w roli główniej i jeśli zielone zawody ogórkowe, to musi być Dzień Ogórka w Kruszewie! Spotkajmy się 2 września w wyjątkowo urokliwym miejscu – na terenie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kruszewie i skorzystajmy z atrakcji, jakie będą na nas czekać podczas XIX Ogólnopolskiego Dnia Ogórka.

 

Co nas czeka? Moc ofert handlowych stoisk z rękodziełem ludowym, przewidziana jest także sprzedaż i degustacja regionalnych produktów: ogórków, kapusty, serów, wędlin, chleba i miodu. Będą też atrakcje dla dzieci, a także – jak co roku – atrakcyjne konkursy z ogórkiem w roli głównej, a także wspaniała, przepyszna zupa ogórkowa!

 

Program na głównej scenie przedstawia się następująco:

12:30 – Msza święta polowa w intencji plantatorów

13:30 – Oficjalne otwarcie XIX Dnia Ogórka 

14:00 – Zespół Estradowy Białoruskiej Pieśni Ludowej Kalinka /folk/

14:45 – Konkurs

15:00 – Zespół Koplanianki z Juchnowca Kościelnego /folk/

15:30 – Konkursy ogórkowe

15:45 – Zespół Klekociaki z Bociek /folk/

16:15 – Zespół Klepaczanki z Klepacz /folk/

16:45 – Konkurs 

17:00 – Adam Chrola /disco/

 

 Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński zaprasza ososbiście: