Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Festyn Rodzinny w Choroszczy organizowany przez Fundację Choroszcz działaniu 02.06.2018 r.

2018-06-01

Jest to kolejna propozycja inicjatywy skierowana do mieszkańców gminy Choroszcz.

Impreza ta jest możliwa dzięki dofinansowaniu z WFOŚ i GW w Białymstoku w ramach projektu „Ekologiczny zawrót głowy”.  W ramach projektu realizowany był cykl spotkań w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w województwie podlaskim podczas których odbywały się szkolenia i warsztaty o tematyce  ekologicznej.

Projekt „Ekologiczny zawrót głowy” to również konkursy w czterech kategoriach skierowane do dzieci i młodzieży.

Pierwszy z nich to konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie i stworzenie plakatu o tematyce ekologicznej.

Kolejny związany jest z wykonaniem  Ekologicznej torby na zakupy.

Pozostałe dwa to konkursy techniczne. Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie i stworzenie albumu lub  nakręcenie filmu  „Szlaki Eko w mojej okolicy”.

Podczas festynu nastąpi uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursów oraz osobom wyróżnionym. Organizator na ten cel przeznaczył ponad 8.000 zł. Nagrodami są tu min.: bezprzewodowy sprzęt od odtwarzania muzyki firmy JBL, rakiety do tenisa ziemnego firmy Wilson, Babolt, mini planery, bony zakupowe do sieci sklepów kosmetyczno fryzjerskich Way to Beauty oraz Lodziarni Bella Vita w Białymstoku, koszulki polo i wiele innych cennych nagród.

Organizowany przez Fundacje Festyn  rodzinny to nie tylko konkursy o tematyce ekologicznej, to także świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu wolnego w gronie rodziny i znajomych.

         W programie przewidziane są również inne atrakcje, takie jak animacje dla dzieci, malowanie twarzy, pokaz formacji Policji, pokaz wozu strażackiego, pokaz sztuk walki, zaplatanie warkoczyków, gry lody, gorące kiełbaski i wiele innych atrakcji.

Gośćmi specjalnymi Festynu będą Zespół JORRGUS oraz Piękny i boski Zbyszek Perkowski (FOCUS), którzy wychodząc na przeciw naszej inicjatywie zrzekli się prawa do wynagrodzenia, pokazując tym samym, że można wspierać inicjatywy lokalne oraz  „wielkie serce”.

Przedstawiciele Fundacji Choroszcz w działaniu Magdalena i Marek Tywończuk kolejny raz dali też przykład tego, że takie działania można zorganizować współpracując na co dzień z przedsiębiorcami, osobami prywatnymi, którzy chętnie wspierają takie i podobne inicjatywy fundując nagrody czy opłacając atrakcje, czy też kwestie techniczne niezbędne do realizacji całego przedsięwzięcia.  I tak należy wspomnieć tu o Radnym Powiatu Białostockiego Panu Janie Perkowskim, który jest współorganizatorem festynu, fundatorem sceny oraz posiłków ciepłych, Pani Violetta Kowieska Radna Rady Miejskiej w Choroszczy, która zabezpieczyła oprawę

muzyczną oraz firmy takie jak: sieć sklepów fryzjersko kosmetycznych Way to beauty Małgorzata Hryniewicka i Daniel Romanowski - fundatorzy nagród, lodziarnia Bella Vita Pan Jerzy Siemieńczuk,  Iglotex  Pani Anna Choromańska - lody, Perkpol - kiełbaski, KAJA Sport, Selgros Białystok - słodycze, PM-M Małgorzata i Piotr  Mielniccy - nagrody, solidarność Oświatowa w Białymstoku  Pani  Agnieszka Małgorzata Rzeszewska - upominki, Szkoła Dobrego Startu - animacje dla dzieci, KWP w Białymstoku, Pan Cezary Zugaj i Shindokai Białystok Muay Thai - pokaz sztuki walk, PUP Tor S.a Pani Halina Trawińska - nagrody.

To część Przyjaciół naszej Fundacji, która już od lat wspiera nas przekazując nam nagrody czy też środki finansowe  dla najmłodszych.

         Fundacja Choroszcz w działaniu to nie tylko zarząd, który prężnie działa, to przede wszystkim nasi wolontariusze o wielkich sercach, którzy pomagają nam podczas wszystkich inicjatyw przez nas organizowanych i wspierają nasze działania każdego dnia przez 365 dni w roku.

Zapraszamy mieszkańców gminy Choroszcz do wspólnej zabawy podczas Festynu Rodzinnego.  

 

 

 

                                                                  prezes Fundacji Choroszcz w działaniu

                                                                  Magdalena Tywończuk