Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Ulica Słoneczna w Porosłach w przebudowie

2018-04-25

Kolejna droga gminna i kolejna inwestycja drogowa w gminie Choroszcz – tym razem ulica Słoneczna w Porosłach już jesienią bieżącego roku zyska nowe oblicze. Całość prac na tym odcinku ma zastać zakończona w czerwcu 2019 r. Umowa umożliwiająca rozpoczęcie robót na ul. Słonecznej w Porosłach w dn. 14 kwietnia br. została podpisana w Urzędzie Miejskim w Choroszczy.

Wiążące i rozpoczynające prace drogowe dokumenty podpisali Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński oraz przedstawiciel Wykonawcy – Artur Krasowski, Dyrektor Oddziału Białystok firmy STRABAG Sp. z o.o.

 

Ulica Słoneczna w Porosłach będzie modernizowana w postaci zadania pn. „Budowa drogi gminnej, łączącej ul. Elewatorską w Białymstoku z miejscowością Porosły – rozbudowa i przebudowa drogi gminnej Nr 106271B w Gminie Choroszcz” w ramach projektu pn. „Projekt partnerski: Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF”.

 

Prace modernizacyjne na ul. Słonecznej obejmą budowę jezdni wraz z siecią kanalizacji deszczowej i wpustami, wykonanie chodników po obu stronach drogi, jak również zjazdów do indywidualnych posesji, dróg publicznych i traktów bocznych.

 

Termin zakończenia pierwszego etapu prac przewidywany jest na koniec września 2018 roku, zaś całość inwestycji ma zakończyć się do końca czerwca 2019 roku.  

 

Całość dwuletniej inwestycji opiewa na kwotę ponad 6,4 mln zł, przy czym Gminie Choroszcz udało się pozyskać na tę inwestycję środki zewnętrzne, pochodzące z RPOWP 2014-2020 – i tu wsparcie wynosić będzie niemal 2,2 mln zł, a dotacja własna z budżetu gminy Choroszcz w 2018 roku wynosić będzie ponad 2,2 mln zł.

 

Dzięki tej inwestycji – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński – zyskamy nieistniejące dotąd połączenie z ulicą Elewatorską w Białymstoku, ponieważ ul. Słoneczna, jak dotąd, nie miała tzw. przebicia, kończyła się „w polu”. Dzięki właśnie rozpoczynającej się inwestycji zyskamy dostęp do przemysłowego obszaru Białegostoku, a i sama ulica Słoneczna także zyska na modernizacji. Jestem przekonany – dodaje Burmistrz Wardziński – że z nowego traktu skorzystają nasi mieszkańcy i przedsiębiorcy.

UM