Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Ulica Graniczna w Klepaczach: zmiany w organizacji ruchu

2018-04-10

Informujemy mieszkańców Klepacz, a także odwiedzających miejscowość, iż Firma STRABAG, w związku z pracami związanymi z przebudową ulicy Granicznej w Klepaczach od dn. 10 kwietnia wprowadziła zmianę organizacji ruchu na tym odcinku.

Od 10 kwietnia br. ulica Graniczna w Klepaczach jest zamknięta. Jest to konieczne ze względu na przewidziane prace budowalne, m.in. wykonanie wymiany nawierzchni jezdni, a także wykonanie innych prac modernizacyjnych. Na ul. Granicznej zostały zastosowane objazdy, wykonawca zbudował także drogę techniczną, którą będą mogły poruszać się autobusy komunikacji miejskiej oraz tymczasowy chodnik dla pieszych.

 

Zmiany w organizacji ruchu potrwają do II połowy września 2018 roku.

 

Remont ulicy Granicznej w Klepaczach realizowany jest w ramach zadania pn. „Przebudowa ul. Granicznej w Klepaczach (porozumienie międzygminne z Miastem Białystok)”, we współpracy z Powiatem Białostockim. Całość inwestycji będzie kosztować niemal 2,4 mln zł, z czego 1,2 mln zł pokryje gmina Choroszcz i kolejne 1,2 mln zł – Miasto Białystok.

 

Budowa i przebudowa ulicy Granicznej w Klepaczach obejmuje nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale także m.in. budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, wodociągowej, sieci telekomunikacyjnej, a także sieci kablowej oświetlenia drogowego.

 

Wszystkich mieszkańców i użytkowników ul. Granicznej w Klepaczach prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz zawracanie uwagi na znaki, a także zaproponowane objazdy. Dzięki obecnie prowadzonym pracom, już wkrótce poprawi się komfort i bezpieczeństwo jazdy na tej drodze.

UM