Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Komunikat Sanepidu dot. jakości wody w wodociągu Złotoria

2018-03-21

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku w dn. 21.03.2018 powiadamia, że woda w wodociągu Złotoria, administrowanym przez Zakład Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Choroszczy, jest warunkowo dopuszczona do spożycia przez ludzi. Zostały przekroczone normy w zakresie czystości. Woda przeznaczona do spożycia powinna być przez konsumentów przegotowana.

Tryb warunkowy zastosowany przez Sanepid w stosunku do jakości wody wynika z faktu, iż woda w wodociągu Rogowo nieznacznie przekracza wielkości normatywu higienicznego w zakresie ogólnej liczby mikroorganizmów powyżej 300 (jtk) w (22±2°C) po 72h w 1 ml wody.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku wystosował rozporządzenie do administratora obiektu z zaleceniem doprowadzenia jakości wody do wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 07.12.2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz. 2294).

 

Jednocześnie podlaski Sanepid dodaje, że w związku z zawartością mikrooogranizmów w wodzie wodociągowej w Złotorii, zaleca się wykorzystanie wody do spożycia po przegotowaniu.

 

Z komunikatem Sanepidu można zapoznać się TUTAJ.

 

PPIS/UM