Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Aktualnie jesteś na: strona główna > artykuły > Zaszczep się wiedzą

Zaszczep się wiedzą

2018-03-20

Główny Inspektorat Sanitarny przystąpił do realizacji akcji informacyjnej „Zaszczep się wiedzą”. Jej celem jest propagowanie szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej metody zapobiegania chorobom zakaźnym. Akcja informuje – nie agituje. Pomaga – nie wyręcza. Komunikuje fakty – nie emocje. Jest przewodnikiem po wiarygodnych źródłach informacji na temat szczepień.

Szczepienia ochronne są najskuteczniejszym i najbardziej efektywnym sposobem zapobiegania wielu chorobom zakaźnym. Szczepiąc się można wyeliminować wiele chorób zakaźnych, zmniejszając tym samym liczbę powikłań oraz zgonów z ich powodu.

 

W związku ze zmniejszającą się liczbą osób poddających się szczepieniom, Główny Inspektorat Sanitarny podejmuje działania informacyjno-edukacyjne mające na celu zwiększenie zaufania do korzyści wynikających z profilaktyki chorób zakaźnych, głównie poprzez poddawanie się szczepieniom zgodnie z Programem Szczepień Ochronnym.

 

Więcej informacji na temat akcji i odpowiedzi na nurtujące pytania można znaleźć na stronie: www.zaszczepsiewiedza.pl. Zapraszamy!

 

PPIS/UM